Gözlerinizde takma kirpik etkisi yaratın

Biz kadınların şüphesiz ki makyajda vazgeçilmezi upuzun ve dolgun kirpikler. İşte size bu konuda yardımcı olacak bir tüyo...

Makyaj yapmayı seven her kadın için muhakkak ki makyajın vazgeçilmezi belirgin kirpiklerdir. Kimimiz doğuştan şanslı olup upuzun ve dolgun kirpiklere sahibizdir. Ama kimimiz içinse bu durum tam tersidir. İnce ve kısa kirpiklere sahip olmak kimiz zaman değiştirilemez bir durum gibi görünse de kozmetik tam da bu noktada bizlerin imdadına yetişir.

Rimel her zaman iki kat sürülmeli

Çeşit çeşit fırça yapılarıyla pek çok markanın onlarca rimeli bulunmakta. Elbette ki siz de makyaj çantanızda bunlardan bir ya da birkaçına yer vermişsinizdir. Şimdi burada bahsedeceğimiz ipucu tamamen kirpiklerin çok daha fazla ön planda olmasına yönelik.

Öncelikle rimelinizin ilk katını uygulayın. Unutmayın ki rimel her zaman tüm kirpikler tek tek taranarak uygulanmalı. İşte şimdi sıra vereceğimiz ipucunda. Makyaj çantanızda bulunan herhangi bir pudrayı kirpiklerinize uygulayın. Ardından ikinci katı sürün. Pudra hem kirpiklerinizin çok daha gür ve uzun görünmesine yardımcı olacaktır hem de rimelinizin gün içinde topaklanıp dökülmesini engelleyecektir.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ