Hamilelikte göz sağlığına dikkat

Hamilelik sürecinde yaşanan fizyolojik değişimler, vücutta çeşitli sistemleri etkileyerek bazı rahatsızlıkları beraberinde getirebiliyor.

40 yaşını aşan kişiler dikkat

Gözlerdeki mercekler cisimler yakınlaştıkça şişerek yer değiştirir ve görme kalitesini yükseltir. Böylece yakını görme eylemi gerçekleşir.

Polen alerjisine dikkat

Havaların ısınmasıyla birlikte açık havada vakit geçirme süresi arttı.

Göz sağlığı için tüketilmesi gereken besinler

Göz sağlığı için tüketilmesi gereken besinler

Sağlıklı bir beyin ve vücut gelişimi için yeterli ve dengeli beslenme olmazsa olmazdır. Tüm organların görevini yerine getirebilmesi için besine ihtiyacı vardır. Göz sağlığı da tabağımızdaki yiyeceklerle başlar…

Kışın gözlerimiz de üşür

Kışın gözlerimiz de üşür

Kış aylarında soğuk ve kuru havayla birlikte cildimiz daha fazla neme ihtiyaç duyuyor. Cilt tabakasında gözle görülür şekilde çatlaklar oluşabiliyor. Peki soğuktan zarar gören tek bölge cildimiz mi?

Kadınlarda ve çocuklarda göz sağlığı

Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Op. Dr. Özgür Gözpınar kadınlarda ve çocuklarda göz sağlığına ilişkin çok önemli bilgiler verdi.

Göz enfeksiyonu salgınına dikkat

"Adenoviral göz enfeksiyonu" sonbahar ve kış aylarında toplu taşıma araçları, ofis ve kalabalık ortamlar ile hızla yayılarak salgına dönüşmesine sebep oluyor.

Çocuklarınızın gözünü dinlendirin

Çocuklarımızı teknolojiden soyutlayamıyoruz, o halde önlemleri almak ve gelecek zararlara karşı onları uyarmak da bizim sorumluluğumuzda.

Hamilelik döneminde gözlere dikkat

Hayatın mucizevi dokunuşlarından birinin yaşandığı hamilelik dönemi, duygusal ve fiziksel değişimleri de beraberinde getiriyor. Hormonların etkisiyle ortaya çıkan yeni rutinler hamilelik döneminde bazen geçici sağlık komplikasyonlarına neden olabiliyor

Başarılı olmak için göz sağlığınıza dikkat edin

Başarılı bir iş yaşamı için çalışma ortamının, bireylerin fiziksel ve duygusal koşullarına uygun olması gerekiyor.