Göz sağlığımızı nasıl koruruz?

Teknolojiyle çevrili olduğumuz hayatımızda göz sağlığımızı korumayı ihmal etmemek gerekiyor. Peki göz sağlığımızı nasıl koruyabiliriz? İşte detaylar...

Abone Ol 

Bilgisayar ekran ışığınızı ayarlayın

Eğer iş ya da okul hayatınızda çok fazla bilgisayarda vakit geçiriyorsanız mavi ışık gözlerinize zarar verebilir. Bu durumu önlemek için ekran parlaklığınızı ayarlamanız şart. Ekran parlaklığınızı kısın ve gözlerinizi yüksek parlaklığın vereceği zarardan koruyun.

Bilgisayar Başında Gözleri Korumak için 4 Basit İpucu | Karel

Ekran parlaklığını Windows

Mavi ışık gözlüğü

Gün boyu maruz kaldığınız telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazların mavi ışığından gözlerinizi korumak için mavi filtre camlı koruyucu gözlük kullanın.

Mavi ışık nedir? Mavi ışık filtreli gözlükler işe yarıyor mu? Mavi ekran  gözlüklerinin faydaları..

Gözünüzü kırpın

Ofis ortamında klima varsa gözünüzde kuruluk oluşabilir. Göz kuruluğunu önlemek için ekrana bakarken gözlerinizi kırpmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde göz yüzeyiniz nemli kalacaktır.

Göz Kırpması İle İlgili Yeni Keşif | BilimFili.com

Yarım saatte bir mola

Ekrana uzun süre maruz kalıyorsanız mutlaka mola vermelisiniz. Mola verdiğiniz zaman göz odağınızı başka noktalara çevirin,  20 saniye kadar uzaklara bakın. Bu adımları uyguladığınızda göz spazmınız gelişecek ve baş ağrısı oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.

Mola verme zamanının geldiğini anlamanın yolları - Meraklısı İçin

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu