Göz altı morluklarınızdan kurtulun!

Göz altı morlukları bizi yorgun ve hasta gösterir. Neyse ki, makyaj ve hepsinden önemlisi, birkaç saniye içinde taze bir cilt ve parlak bir görünüm yaratan bir kapatıcı bize yardımcı olabilir. Kapatıcıyı uygularken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hangi ürünlerin doğal bir sonuç vaat ettiğini burada anlatacağız.

Abone Ol 

Sabahları gözlerinizi çirkin, koyu gölgeler mi süslüyor? Ne yazık ki, olası nedenlerin listesi uzun olduğu için koyu halkalar nadir değildir. Uykusuz bir gecenin yanı sıra demir, stres, nikotin ve alkol gibi besinlerin eksikliği ile tiroid bezi, böbrek veya karaciğer gibi organ hastalıkları da gündeme gelebilir. Bu nedenle, koyu gölgelerin nereden geldiğini açıklayamıyorsanız veya gözlerinizin altındaki koyu halkalardan kalıcı olarak şikayetçiyseniz, doktorunuzdan tavsiye almalı ve muhtemelen kanınızı besinler için test ettirmelisiniz.

Birçok kişi, sizi hasta ve yorgun gösteren koyu gölgelerinden rahatsız olur. Neyse ki, küçük bir makyajla yardımcı olabilir ve koyu halkaları hemen kapatabilirsiniz.

Kapatıcı ile koyu halkaları yok edin

Kapatıcı, göz altı morluklarınızı gizlemek, kızarıklık veya cilt kusurlarını kapatmak için kullanabileceğiniz bir makyajdır. Kapatıcılar, fondötenlere göre daha fazla kapatıcılığa sahiptir. Farklı kıvamlarda mevcutturlar. Örneğin sıvı, krem ​​veya toz halinde.

Kapatıcınız kendi ten renginizden bir ton daha açık olmalıdır. Çok koyu tonlar çok fazla vurgu yapar ve çok açık olan ürünler yüzünüzün doğallıktan uzak ve maske gibi görünmesine neden olur. Gözlerinizin altında kahverengi halkalar varsa, turuncu alt tonlu bir kapatıcı kullanmak en iyisidir. Bu, koyu gölgeleri dengeler. Gözleriniz mavimsi gölgelerle süslenmeye meyilliyse sarımsı bir kapatıcı kullanmalısınız.

Kapatıcınızı uygulamadan önce mutlaka bir krem ​​kullanmalısınız. Bu, göz çevresindeki hassas cilde nem sağlar ve kapatıcının daha sonra kuruluk çizgilerine yerleşmesini engeller. Fondöten kullanıyorsanız kapatıcıya ulaşmadan önce uygulayın. Sebebi: Önce bir fondöten sürerseniz kapatıcının pigmentlerini kaplar ve ferahlatıcı etkiyi azaltır. Kapatıcıyı gözün iç köşesine göz altına uygulayın. Çok fazla ürün kullanmaktan kaçının ve doğal bir sonuç için ürünü dışa doğru hafifçe karıştırın

Makyajsız koyu halkaları gizleyin

Kapatıcınız yok mu ya da gölgelerinizi gözlerinizin altına gizlemek için makyaj malzemesi kullanmak istemiyor musunuz? Üzülmeyin! Sizi koyu halkalarınızı tamamen doğal bir şekilde gizleyen bazı evde uygulayabileceğiniz doğal ürünler ile tanıştırıyoruz.

Salatalık dilimleri

Kapalı gözlerinize iki dilim salatalık koyun. Sebze cildinizi nemlendirir ve hoş bir tazelik vuruşu sağlar. Bu, serinlik sayesinde koyu halkaların daha açık hale gelmesine katkıda bulunur.

Yüz masajı

Ayrıca hafif bir masajla koyu gölgelere karşı koyabilirsiniz. Sadece gözün dış kenarı ile burun köprüsü arasındaki alana hafifçe vurun – bu kan dolaşımını uyarır ve gözleri hızlı bir şekilde uyarır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu