İstanbul Tiyatro Festivali başladı

İstanbul Tiyatro Festivali, açılış Gösterisi 'Diagonale Ascendante' ile başladı. Fransız Retouramont topluluğu tarafından hayata geçirilen gösteri ücretsiz olarak sahnelendi.

Miraç Eronat öğrencileriyle oyun sahnelemeye hazırlanıyor

Ödüllü tiyatro sanatçı ve öğretim üyesi Miraç Eronat, tiyatro sahnesine çevirdiği evinin garajında, öğrencileriyle birlikte oyun sahnelemeye hazırlanıyor.

İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor

24'üncü İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında, Nederlands Dans Theater 2'nin 'Dare to Say' isimli canlı yayımlanacak dünya prömiyeri, festivalin ön etkinliği olarak bu gece izleyicilerle buluşuyor.

Bir Delinin Hatıra Defteri 1500’üncü gösterisiyle dijital platformda

Bir Delinin Hatıra Defteri 1500’üncü gösterisiyle dijital platformda

Erdal Beşikçioğlu'nun tek kişilik oyunu Bir Delinin Hatıra Defteri'nin 1500'üncü gösterisi tiyatro sahnesiyle eş zamanlı olarak dijital platformda yayınlanacak.

Il Tabarro Operası yeniden sahnede

Il Tabarro Operası yeniden sahnede

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Giacomo Puccini’nin “Il Tabarro (Pelerin) Operası”nın eserlerini sanatseverlerle buluşturacak.

Anadolu Ateşi Ağustos’ta turneye başlayacak

Her yıl turizm bölgelerinde sahne alarak turizm sektörüne kültürel, ekonomik güç sağlamayı amaçlayan Anadolu Ateşi, ağustos ayında Ege turnesine çıkacak.

Pandemiyle birlikte ‘Park Et Seyret’ gösterileri başlıyor

Koronavirüs sebebiyle gösteri dünyasındaki yeni arayışla birlikte ortaya çıkan ‘Park Et Seyret’ konsepti, Kenan Doğulu ile başlamaya hazırlanıyor.

Müzik dünyası, George Floyd için susacak

Aralarında Spotify'ın da bulunduğu birçok müzik şirketi, ırkçı cinayete tepki olarak #TheShowMustBePaused etiketiyle 8 dakika 46 saniye boyunca etkinliklerini durduracak.

Demet Akalın'ın 80 bin liralık sokak stili

Cem Yılmaz’ın stand up gösterisini izlemeye giden Demet Akalın, giyim tarzıyla dikkat çekti. Ünlü şarkıcının kıyafetlerinin toplam fiyatı 80 bin TL'yi buldu.

Hisseli Harikalar Kumpanyası opera sahnesinde

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), Türkiye'nin en çok bilinen müzikali Hisseli Harikalar Kumpanyası’nı opera sahnesine taşıyacak.