Göğüs şekline göre sütyen seçimi

Sütyen seçimlerinizi göğüs şeklinize göre yapın. İşte göğüs şekline göre sütyen seçiminin püf noktaları...

Third Love 7 adlı iç çamaşırı firması farklı göğüs şekline göre doğru sütyeni belirledi. Meme şeklinin boyutu kadar önem taşıdığına dikkat çeken firma, Yuvarlak, Doğu Batı, Dışarıya Taşan, Gözyaşı, Narin, Asimetrik ve Zil Şekli adını verdikleri göğüslere göre seçilmesi gereken sütyen tiplerini belirledi.

1- Yuvarlak göğüs: Eğer göğüsleriniz yuvarlak şekilli, üst ve alt kısımları aynı derecede eşitse çok fazla desteğe ihtiyacınız yok. Balenli olmayan ince bir sütyen işinizi görecektir.

2- Doğu Batı şeklindeki göğüsler: Eğer göğüsleriniz küçük ve yönü dışarı doğruysa tişört sütyeni giymek gerekiyor. Vücuda tamamı ile oturan ve sıkı duran bu sütyenler, elbiselerinizin üzerinden de belli olmuyor ve kusursuz gözüküyor.

3- Yan göğüs: Doğu Batı şeklindeki göğüslere göre daha dolgun ancak hala yönü dışarıya doğruysa göğüsleri yukarı doğru çeken ve toparlayan sütyenler size uygun olacaktır.

4- Narin ya da ince göğüsler: Göğüsleriniz geniş ama aynı zamanda aşağı doğru sarkıksa yani uzun bir göğüse sahipseniz göğüsleri kaldırmaya yardımcı olacak dolgulu sütyen kullanabilirsiniz.

5- Zil ya da çan şekli göğüs: Göğsünüzün alt kısmı dolgunsa balconette tarzı sütyen kullanmalısınız. Çan biçimli göğüslü kadınlar dolgun göğüslere sahip olduğu için destekli sütyen kullanmalıdır.

6- Asimetrik: Jennifer Lawrence gibi biri büyük biri küçük göğüse sahipseniz çıkarılabilir pede sahip olan sütyen tercih edebilirsiniz.

7- Gözyaşı şeklinde göğüs: Göğüsleriniz yuvarlak ancak üst kısmı daha az dolu ise aslında şanslısınız. Bu göğüse sahip olan kadınlar kolaylıkla aradıkları sütyeni bulabilir. Balconette tarzı sütyen kullanabilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ