Göğüs ve omuz yapısına göre abiye

Abone Ol 

Abiye kıyafet seçimi her kadın için çok önemlidir. Özellikle özel gecelerde giyileceği için ayrı bir önem verilir. Gecenin en şık kadını olmak için hiçbir detay atlanmadan seçim yapılmalıdır.

Bir abiye elbise güzel ve şık bir görüntü sağlaması için omuz ve göğüs bölgesinin güzel durması çok önemlidir. Bu sebeple bir kadın üzerinde güzel duran bir elbise bir başkasında aynı şıklıkta görünmeyecektir.

Göğüs ve omuz yapısına göre abiye #1

Büyük göğüslü kadınlar için abiye

Abiye modelleri arasında seçim yapmak büyük göğüslü kadınlar için oldukça zordur. Bu şekilde büyük göğüslü kadınlar abiye seçmeden önce mutlaka toparlayıcı ve göğüsleri daha küçük gösteren sutyen kullanmalılardır. Ayrıca büyük göğüslü kadınlar abiye seçimi yaparken göğüs bölgesinde detayları bulunan ve drapeli modellerden kesinlikle uzak durmalıdır.

Büyük göğüslü kadınların yaptığı en büyük hata dekolte giymektir. Bu durum zaten büyük olan göğüsleri daha da büyük göstererek şıklığı bozar. Bu sebeple kalın askılı bir seçim yapmak göğüsleri daha küçük gösterir. Bunun haricinde dikkati bacaklara ya da sırta çekmek için farklı bölgelerde dekolte uygulanabilir.

Küçük göğüslü kadınlar için abiye

Aslında küçük göğüslü kadınlar genel olarak bu durumdan memnun olmasa da abiye elbise seçiminde bu tip kadınlar daha şanslıdır. Eğer omuz, bel ve bacak yapınız da müsaitse her türlü abiye elbiseyi rahatlıkla giyebilirsiniz. İnce yapınız ile çok şık ve zarif görüneceksiniz. Eğer yine de seçtiğiniz abiye kıyafeti doldurmak ile ilgili sorun yaşayacak kadar küçük göğüslere sahipseniz o zaman da sutyeninizi destekli olanlarından seçmelisiniz. Drape detaylı ve göğsünde işleme olan abiye modelleri küçük göğüslü kadınlar için daha uygundur.

Geniş omuzlu kadınlar için abiye

Geniş omuzlu kadınlar da abiye konusunda şanslılardandır. Bu tip kadınlar için de omuzları açık, yüksek halter yakalı elbiseler çok şık durmaktadır. Ayrıca omuzların açık olması tercih edilmiyorsa V yakalı göğüs dekolteli bir elbise iyi bir tercihtir.

Dar omuzlu kadınlar için abiye

Dar omuzlu iseniz omuzları geniş gösteren, omuzlardan aşağıya doğru dökümlü abiye seçmelisiniz. Kayık yaka elbise modelleri ile birlikte apolet detaylı elbiseler de hoş bir seçim olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu