Göğüs ucu kremi seçimine dikkat

Emzirme döneminde göğüs ucunda çatlak ya da yara oluşmasını engellemek için kullanılan göğüs ucu kremlerinde, seçimin titizlikle yapılması ve doğal ürün tercih edilmesi büyük önem taşıyor.

Doğumdan hemen sonra anneler tarafından kullanılması gereken en önemli ürünlerden biri göğüs ucu kremleridir. Emzirme döneminde göğüs ucunda çatlak ya da yara oluşmasını engellemeye yönelik olarak formüle edilen bu kremlerin çeşitli problemler ortaya çıkmadan önce kullanılması bir önem taşıyor. Ancak krem seçiminin titizlikle yapılması da bir o kadar önemlidir. Olabildiğince tamamen doğal içeriklerden hazırlanan kremlerin tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Yüzde yüz doğal ve organik

Bu noktada anneler hangi göğüs ucu kremi daha iyi sorusunun yanıtını merak ediyor. Fikir edinmek isteyenler ise deneyimli annelerin tercihlerine göz atabilir. Bu konuda tecrübeli olan anneler tercihini genellikle Mustela markası tarafından üretimi gerçekleştirilen göğüs ucu kremlerinden yana yapıyor. Yüzde 100 doğal ve organik içeriklerden hazırlanan bu kremin cildi yumuşatma özelliği büyük bir beğeni topluyor. Lanolin içermeyen ve bu sayede tüm anneler tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilen krem, ağrılı ya da çatlamış olan göğüs ucunun nemlendirilmesi için de tercih edilebiliyor. Emzirmeden kaynaklı olarak göğüs uçlarında meydana gelen rahatsızlık hissini ortadan kaldırma noktasında beklentileri karşılayabilen bir krem olduğunu belirtebiliriz.

Formülünde bitkisel gliserin kullanılıyor olması cildin hızlı bir şekilde yumuşamasını sağlıyor. Aynı zamanda omega 6 ve 9 yönünden son derece zengin olan zeytinyağı içermesi cildin beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı oluyor. Böylelikle cildin tüm ihtiyaçlarının sadece tek bir krem kullanımı ile karşılanması mümkün hale geliyor. Elbette tüm bu özelliklerinden istifade edebilmek için göğüs ucu kreminin mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Sadece bir ya da iki defa kullanarak etkisinden faydalanmanız mümkün olmayabilir.

E vitamini ile zenginleştirilen bu kremin kullanımına başlamak için mutlaka doğum zamanını beklemek gerekmez. Hamilelik döneminde de kullanmaya başlayabilir ve böylelikle cildin ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Özellikle göğüs uçlarında meydana gelen çatlak ve yara sıkıntısını önlemek amacıyla gebeliğin son dönemlerinde göğüs ucu kremini düzenli olarak kullanmanızda fayda olacaktır. Krem hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen şimdi mustela.com.tr adresine tıklayabilirsiniz. Böylelikle ürünün neleri içerdiği ve neleri içermediği konusunda daha detaylı bilgiye kolaylıkla ulaşmış olacaksınız.

Yorumlar

YORUM YAZ