Göbek yağlarından kurtulmak çok kolay

Yaz geldi, zayıflamanın tam zamanı. Peki göbek eritmede uzak durmamız gereken besinler nelerdir?

Abone Ol 

Göbek yağlarından kurtulmak için yapmanız gerekenler basit. Güzel bir egzersiz, sağlıklı bir diyet, düzenli fiziksel aktivite. Her zaman yediklerimize dikkat etmemiz söylenir ama ince bir bel, dümdüz bir karın için yemediklerimize kaçınmamız gereken yiyeceklere de dikkat etmeliyiz. Göbek çevrenizin büyümesi için birçok sebep vardır. Tuz, şeker ve yağ içeren bir diyet, fiziksel hareketsizlik bunun başlıca sebeplerindendir. 

  İnce bir bel için en önemli faktörlerden birisi iyi bir diyettir. Kilo vermemize yardımcı olacak yeterli bir diyeti benimsemek iyi olacaktır. Besleyici, içeriğinde bol protein bulunduran, tok tutma özelliği bulunan ürünleri tercih etmemiz diyetimize fayda sağlayacaktır. Hindi, tavuk gibi beyaz etleri tercih edebilirsiniz. Yeteri kadar sıvı tüketimi ve fiziksel aktiviteleri arttırmanız ekstra fayda sağlayacaktır.

 

Hangi Besinlerden Uzak Durulmalı?

Rafine Gıdalar

Rafine ürünlerden sakınmalıyız. Rafine gıdalar yani beyaz undan yapılan ürünler, paketlenmiş puding çorba gibi ürünlerden uzak durmalıyız. Bu ürünler ve daha fazlası göbek çevresinde yağlanmaya neden olan gıdalar arasında yer almaktadır. Örneğin diyet lifi bağırsak geçişini düzene sokar, sindirimi kolaylaştırır. Fakat rafine ürünlerde lif çok azdır ya da hiç yoktur.

Alkol

Alkolün düşük ya da yüksek doz olması fark etmeksizin her dozu vücuda çok zararlıdır. İçerdiği yüksek kalori sebebiyle yağ oluşumunu destekler. Özellikle göbek ve çevresinde oldukça yoğun yağ tabakası oluşturur ve ayrıca alkolden dolayı biriken yağları eritmek diğerlerine göre daha zor olabilir.

Atıştırmalıklar

Diyet öncesi sabah, akşam, gece sürekli olarak yediğiniz atıştırmalıklara son vermeniz kilo vermenizi kolaylaştıracak ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı destekleyecektir. Çikolata, cips, bisküvi, mısır gibi aşırı yağlı ürünlerden uzak durmanız gerekmektedir.

Paketli içecekler

Diyet yaparken, paketli içecekleri tüketmemeye özen göstermelisiniz. Hazır kutu meyve suyu, enerji içeceği, gazlı içecekler.. Hepsi çok fazla şeker içeren ürünler ve sağlık açısından zararlı olabilir. Ayrıca doğrudan bel bölgesinde yağlanmaya sebep olur ve içerdikleri gazla bağırsak florasına zarar verir ve şişkinliğe sebep olur.

 

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu