Gizli güzellik formülü: Kahve

Herkesin hayali pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Ama bazen ciltte oluşan problemler buna izin vermez. Ama korkmayın güzelliğin gizli formülü kahve. Kahve ile güzelliğinizi ortaya çıkarmanız mümkün...

Abone Ol 

Türk kahvesi hepimizin en sevdiği şeylerden bir tanesi. Hemen hemen hepimiz günde bir defada olsa yorgunluk kahvesi yaparız kendimize ama sadece yorgunluk için değil maske şekilde uygulamak içinde kahveden yardım alabiliriz. Şimdi kendinize bir Türk kahvesi yapın bir güzel için kalan telvesini yıkamayın çünkü birazdan işinize yarayacaktır.

Güzellik için kahve nasıl hazırlanır?

Kiehl's Bakım Dosyası: Cilt Bakımı ve Kahve Rehberi

Yapımı da uygulaması kadar oldukça kolaydır.  Sonucu ise mükemmel, kalıcı bir güzelliktir. Bunun için öncelikle kendinize güzel bir Türk kahvesi yapın sonra içtikten sonra telvesini dökmeyin ayrı bir kabın içerisine bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edin ve jöle kıvamına gelene kadar karıştırın. Cilde uygulamadan önce cildinizi temizleyin ve sonrasında bir kaşık yardımıyla yada elinizle cildinize ince bir tabaka halinde sürün.. 30 dakika bekletin. Sonrasında ılık su eşliğinde sabun olmaksızın cildinizi durulayın. Bu işlem her gün uygulanmalıdır.

Güzellik için kullanılan kahvenin cilde sağladığı yararlar 

Ciltte oluşan çiller sizi rahat edebilir. Ancak, her gün düzenli olarak cilde sürülen kahve ciltte oluşan çilleri yok ediyor. Can sıkıcı olan cilt lekelerini de gizli formül olan kahve gidermektedir. Bunların yanı sıra, sivilce ve izlerine de cilde sürülen kahve iyi gelmektedir. Cilde parlaklık yararını da sağlayan kahve, aynı zamanda cilt rengini açarak, beyazlamasını sağlamaktadır. Cilde uygulanan kahve işlemi, cildin kuruluktan kurtulmasını sağlayarak nemlendirmektedir. Bu durumda, cildin çatlayarak kötü görünümde olmasını da engellemektedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu