Giysilerinizin yeni gibi görünmesini sağlamak için 5 ipucu

Özel malzemelere gerek kalmadan, sadece birkaç noktaya dikkat ederek giysilerinizin yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte giysilerinizin yeni gibi görünmesini sağlamak için 5 ipucu.

Buruşuk bir şapkayı canlandırmak, özel malzeme yardımı olmadan tüylenmeden kurtulmak ve düğmelerin kıyafetlerinizden düşmesini önlemek... Bazı önemli noktlara dikkat ederek giysilerinizin kolayca yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kırışıklıkları gidermek için buz küpleri kullanın

Kurutma makinesine birkaç buz küpü koyun ve yaklaşık 15 dakika orta moda ayarlayın. Buz küpleri eriyecek ve buhara dönüşecek ve bu da giysilerinizdeki kırışıklıkları gidermeye yardımcı olacaktır. Alternatif olarak, buruşuk kıyafetlerle birlikte kurutucuya nemli bir çorap koyabilirsiniz.

Bir jilet ile tüylenmelerden kurtulun

Giysileriniz tüyleniyorsa, bir jilet yardımı ile bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Bunu yavaşça yaptığınızdan emin olun, böylece yanlışlıkla giysilerinize bir delik açmayın.

1. Giysiyi yıkayın.

2. Tüy içeren parçaları jiletle temizleyin.

3. Boncuklanmayı önlemek için tüy bırakmayan bir rulo veya bant kullanın.

Şapkanıza eski formunu kazandırın

Özel ekipman kullanmadan şapkanıza şeklini geri kazandırmak için buhar kullanın.Küçük bir tencere alın ve içinde su kaynatın. Ateşi kısın ve şapkanızı tencerenin üzerine yerleştirin. Buhar yavaş yavaş kırışıklıkları düzeltecek ve şapkanızın orijinal şekli geri dönecektir.

Solmuş giysilerinizi tuzla geri kazanın

Giysilerinizi ve deterjanı çamaşır makinesine koyduktan sonra, makinenize (içine) yaklaşık 1/2 bardak (150 g) tuz dökün. Tuz, renkleri geri döndürmek için harikadır, ayrıca yeni kıyafetlerin ilk başta solmasını önlemeye de yardımcı olabilir.

İsterseniz her çamaşır yıkarken tuz ekleyebilirsiniz. Sofra tuzu idealdir, kaba öğütülmüş deniz tuzundan kaçının çünkü çamaşır makinesinde tamamen çözülmeyebilir.

Tuz, özellikle kan, küf ve ter lekelerinde etkili bir leke sökücüdür.

Gömlek yakaları için saç düzleştirici kullanın

Ütü yaptıktan sonra bile, yakanız mükemmel görünmüyorsa, bir saç düzleştirici harikalar yaratabilir. Aceleniz olduğunda iyi bir yöntemdir ve ütü masasını çıkarmak için zamanınızı almaz. Sadece kumaşı yakmamaya dikkat edin.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ