Evde etkili egzersiz yapmak için ipuçları

Pandemi döneminde evde uzun süreli hareketsiz kalmak sporu sağlımız için daha önemli hale getirdi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hasan Mola Ali, evde yapılabilecek egzersizler hakkında bilgi verdi.

Sinir sıkışmasının en büyük nedeni stres

Birçok farklı faktörden kaynaklanabilen sinir sıkışmalarının en yaygın nedeninin stres olduğunu belirten Doç. Dr. Ahmet İnanır, sinir sıkışmasının belirtilerini anlatarak önemli tavsiyelerde bulundu.

Kadınlarda estetiğin sağlık açısından önemi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer, kadınlara özel olarak uygulanan estetik işlemleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Evde spor yaparken sakatlanmamak için 7 öneri

Evde spor yaparken sakatlanmamak için 7 öneri

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı Op. Dr. Selim Muğrabi, evde spor aktivitelerinin sakatlanmadan yapılabilmesi için önemli tavsiyelerde bulundu.

Sırt ve bel ağrıları için 3 yoga hareketi

Sırt ve bel ağrıları için 3 yoga hareketi

Sırt ve bel ağrıları, çoğumuz için özellikle tüm gün ofiste veya okulda oturmak zorunda kalanlar için kaçınılmaz bir rahatsızlıktır. Şimdi, bu 3 basit yoga pozu ile sırt ve bel ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yanlış egzersiz sakatlayabilir

Yeterli fiziksel aktivitede bulunmamak, ağır çanta kullanmak ve yanlış ayakkabı seçimi, kas ve iskelet sistemi hastalıklara yol açıyor.

Kol estetiği hakkında merak edilenler

Derisinde bolca çatlaması ve ileri derecede sarkması olan kişiler estetiği tercih edebilir.

Spora başlarken germe egzersizi şart

Hangi spor türünü yaparsanız yapın ilk önce yapmanız gereken germe hareketleriyle vücudu ısındırarak olabilecek yaralanmaların önüne geçmek.

Esneme germeyle güne daha dinç başlayın

Güne daha dinç başlamak ya da rahat bir uykuya dalmak için ille de spor yapmanıza gerek yok. Esneme ve germe hareketleriyle de bunu sağlayabilirsiniz.