George R. R. Martin’den yeni dizi: Roadmarks

Abone Ol 

Game of Thrones‘un yaratıcısı George R. R. Martin, HBO ile yeni bir dizi projesinde yeniden birlikte çalışacak. Tüm zamanların en iyi dizileri arasında gösterilen ‘Game of Thrones’u edebiyata kazandıran Martin, Roger Zelazny’nin bilimkurgu romanı ‘Roadmarks’ın dizi uyarlamasının yürütücü yapımcılığını üstlenecek.

George R. R. Martin'den yeni dizi: Roadmarks #1

“Dört gözle bekliyorum”

George R. R. Martin yaptığı açıklamalarda, Zelazny’le Indiana, Blooming’teki yazar atölyesinde tanıştıklarından bahsetti. Açıklamalarına “Televizyon kariyerime 1985’te Zelazny’nin ‘Last Defender of Camelot’unu ‘The Twilight Zone’ dizisi için uyarlayarak başladım” ifadelerini kullanarak devam etti. O dönem yayınlanan dizinin oyuncu kadrosunda Victor Garber, Stacey Nelkin, Jeff Morrow gibi isimler yer alıyordu.

Martin açıklamaları sırasında, 1995 yılında vefat eden Zelazny’den “Roger bir arkadaş, usta ve gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu yazarlarından biriydi. Onun bir eserini televizyona uyarlamak benim için bir onur. Bu yüzden, HBO’nun 'Roadmarks' romanını uyarlayacak olması beni çok heyecanlandırıyor. Harika bir kitaba, harika bir senariste ve harika, özgün bir yapıma sahibiz. Bu uzun ve heyecan verici yolculuğu dört gözle bekliyorum” ifadelerini kullanarak bahsetti.

Dizinin oyuncu kadrosu ve senaryosuna dair detaylar henüz belli değil.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu