George Carlin’in yaşamı mizahla anlatan 10 sözü

İrlanda asıllı Amerikalı komedyen George Carlin’in hayata dair bakış açınızı değiştirecek sözlerini sizler için derledik…

Komedi albümleri sayesinde 5 kez Grammy ödülü kazanan George Carlin, dil, psikoloji ve din gibi alanlardaki tabu konulara ilişkin çarpıcı fikirleriyle tanınır. Aslında çoğu konuda o kadar haklıdır ki, sistem içerisinde hep aykırı komedyen olarak görülmüştür. Buna rağmen, Comedy Central'ın yayınladığı tüm zamanların en iyi 100 komedyeni listesinde Richard Pryor'un ardından tüm zamanların en iyi ikinci stand-up komedyeni ilan edilmiştir.

Bundan 12 yıl önce bugün kaybeden George Carlin'in hafızalara yer etmiş en iyi sözleri sizlerle…

''Tanıdıklar çoğaldı, ama dostlar eksildi. Çabalar arttı, ama mutluluklar azaldı. Varlığımızı arttırdık, ama değerlerimizi yitirdik. Ve nihayet hayata yıllar ekledik, ama yıllara hayat katamadık.''

*

"Büyük gruplar halindeki aptal insanların gücünü hafife almayın.”

*

"İnsanların ne düşündüğünü önemsemediğini söyleyen insanlar genellikle insanların ne düşündüğünü önemsemediğini insanların bilmesini isteyen umutsuzlardır.”

*

"Gezegendeki her üç insandan biri bir çeşit psikolojik hastalığa sahip. En iyi iki arkadaşınızı düşünün. Eğer onlarda bir sorun yoksa, demek ki sizde var.”

*

"Çoğu insan kovulmamasına yetecek kadar çalışır ve istifa etmemesine yetecek kadar ödenir.”

"Nükleer santrallerin güvenliği hakkında endişelenen insanlar var ve yine de emniyet kemerlerini bağlamayı unutuyorlar.”

*

"Kendi kendime konuşmamın sebebi, sadece kendi vereceğim cevapları kabul etmemdir.”

*

"Size çok önemli bir soru soracağım. Dünyayı kontrol etmenin en etkili ve verimli yolu nedir? İki kelime: Akıl Kontrolü!”

*

"Eğer vatandaşlarınız bencil ve cahilse liderleriniz de bencil ve cahil olur.”

*

"Nedense bankalar kalemlerini hep masalara sabitler. Eğer ben param konusunda sana güveniyorsam, sen de en azından kalemlerinle ilgili bana güvenmelisin!”

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ