Geniş kalçalı kadınlar daha zeki

Siz de Türkiye'deki çoğu kadın gibi geniş kalçalara sahipseniz şanlısınız. Yapılan araştırmaya göre, geniş kalçalı kadınlar daha sağlıklı ve daha zeki.

Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre kalça ölçüsü büyüdükçe sağlık ve zeka da doğru orantılı olarak artıyor.

ABC News'e göre 16.000 kişi içerisinde yapılan araştırmalar sonucu geniş kalçalı kadınların daha zeki ve sağlıklı olduğu kaydedildi. Kalçası geniş kadınlar daha az hasta oluyor.

Metabolizmaları daha hızlı

Uzmanlara göre geniş kalçalı kadınlarda kolesterol seviyesi, kalp krizi ve diyabet riski de oldukça düşük. İdeal kilodaki geniş kalçalı kadınların daha sağlıklı olmasına bilim adamları şaşırmıyor. Çünkü geniş kalçalar bu kişilerin yeterli oranda omega-3 yağ asidine sahip olduğunu gösteriyor. Omega 3 yağ asitleri beynin gelişimi için oldukça önemli.

Araştırmaya göre ayrıca kalçaları geniş kadınların metabolizmaları daha hızlı.

Yorumlar

MUSTAFA 31-31 16-12-2014 12:49:41

BEN DAHA ÖNCE GENİŞ KALÇALILARIN ZEKİ ÇOCUK DOĞURACAĞINI OKUMUŞ VE GENİŞ KALÇALI BİR HATUN ARAMIŞTIM AMA OLMADI

style 16-12-2014 11:32:23

akil seviyesi kalca buyuklugune gore ise akila degil de kalcalara mi bakilmali.kadinlarin akil seviyesi kalcalarina mi endeksli.bu arastirmayi yapanin beyni var mi bu bir anlamda kadinlari asagilamak degil midir.

Delibalta 16-12-2014 11:17:27

hah iste bizim türk karilarina yeni bir mazeret buldunuz. Simdi gönül rahatligi ile evde cay börek partileri yapip kisir pasta vs tüketebilirler. Ondan sonra da daha zekiyiz diye kendilerini avuturlar..Isvecliler, norvecliler daha aptal o zaman demek ki???

fantom 16-12-2014 11:12:12

yalnız bu haberin fotoğrafında geniş kalça göremedim..hepsi bomba bunların..

YORUM YAZ