Geldi yaz ayları, gevşedi gönül yayları! İşte doğru kişiyi bulmanın yolları!

Aşk, aşk, aşk... Doğru kişiyi bulmak ve âşık olmak, aşkımızı yaşamak hepimizin en büyük amacı işte size doğru kişiyi bulmanın taktikleri...

Abone Ol 

Peki siz hâlâ kendiniz için doğru erkeği mi arıyorsunuz? Eminiz, şimdiye dek uyguladığınız bir çok taktik ve çevrenizdekilerin verdiği yöntemler bir işe yaramadı. Peki o halde neyi yanlış yapıyorsunuz? Aslında doğru erkeği bulmanın yolu hiç de zor değil, yeter ki gerçek kuralları bilin. Flörtleşmeler de ve sevgilik sürecinde karşı tarafın doğru kişi olup olmadığını kolayca kestirebileceğiniz temel özellikleri bir araya getirdik. İşte size doğru insanı bulmanın sırlarını açıklıyoruz.

Rol yapmayın

İkiyüzlülük ya da yüzsüzlük

Rol yapmak doğru insanı bulmada en büyük engellerden biridir. Gerçekten hoşunuza giden biriyle karşılaştığınızda, o karşı koyulmaz dürtüyü siz de hissediyor olmalısınız: Kendinizden bambaşka birini yaratmak ya da o kişinin aradığı kişi olmaya çalışmak çok büyük bir hata olacaktır. Sizin onun için rol yapmamanız gerekir, olduğunuz gibi davranın ve karşınızdaki kişi sizin doğal davranışlarınız karşı nasıl tepkiler verdiğini gözlemleyin.

Sizi güldüren birini seçin

Mutfakta Berry Ile Erkek Arkadaşı Besleme Gülen Telifsiz Fotoğraf ve Stok Görsel

Görüşeceğiniz kişilerde aradığınız özelliklerden biri de mizah anlayışı olmalıdır. Çünkü  partnerler bir şeyler paylaştıkça ve sohbet ettikçe ilişkilerini uzun süre devam ettirebilirler. Karşı tarafın sadece dış görünüşüne, toplumsal konumuna bakarak seçerseniz, sonunda pişman olabilirsiniz. Yanında güldüğünüz çocuklar gibi eğlendiğiniz bir kişi sizin için doğru tercihler arasında olacaktır.

Özel alanınıza saygı duyan birini tercih edin

Herkes aynı dertten mustarip: İşte erkeklerin kıskançlık nedenleri

Sınır belirleyebilmek, partnerinizin size nasıl davranması gerektiğini, olaylara karşı tutum ve davranışlarını belirleyebilmelerini ve duygusal olarak suistimal edilmelerini engeller. Sizi kısıtlamasına müsaade etmeyin, hobilerinize, arkadaşlık ilişkilerinize karışan birinden koşarak uzaklaşın. Unutmayın iletişim kurduğunuz her bir bireyden saygı beklenilmesi sağlıklı bir davranıştır. Bu yüzden sınır koyma davranışını, hayır diyebilmekle değerlendirebiliriz. Bir çok insanın da sorun haline getirdiği ‘hayır’ diyememek, ilişkilerde benliğin zedelenmesine ve kişinin fiziken ve ruhen yıpranmasına sebep olur.  Bireylerin, kendi ihtiyaçlarını, beklentilerini belirleyip sınırlar koyması romantik ilişki de etkin bir rol oynar.

Ten uyumunuza bakın

İki insan arasındaki çekim nasıl olur yatakta uyumlu olmak için yapılması gerekenler nelerdir? | Elmaelma

Kadın erkeğin aralarında çekim yoksa bu ilk etapta olmadığı gibi daha sonradan da oluşmayabilir. Uzun vadeli cinsel çekimin olmaması birbirinize karşı soğumaya sebep olabilir. Çiftler arasındaki uyum; birçok faktörün bir araya gelmesi ile oluşur. Ruhsal uyum kadar fiziksel ve cinsel uyum da eşler arasındaki bağı artırır. Bunlardan bir tanesi dahi eksik olduğunda tam bir uyum yaşanmayacağı için ilişki zamanla yıpranabilir.

İyi bir baba olabilir mi?

Çekinilien değil sevilen baba olmanın yolları - Milliyet Çocuk

Karşı taraf ile görüşmelerinizde çocuklara olan tavırlarını inceleyin, sabırlı ve naif bir karakter mi yoksa sabırsız ve öfkeli mi olduğunu gözlemleyin. Aynı zamanda aile üyeleri ile telefon görüşmelerinde annesiyle konuşma biçimine ve üslubuna dikkat edin. iyi yetiştirilmiş bir kişi, çocuklarına da iyi bir baba olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu