Geçmişten günümüze! Hime cut saç kesimi modası

Eski dönemlerin modası günümüzde kıyafetlere yansımıştı. Artık bu esintiyi saç kesimlerinde de takip edebiliriz. Japonya'da başlayan Hime saç kesimi Prada'nın İlkbahar/Yaz koleksiyonuna kadar uzandı. Peki Hime saç kesimi nedir?

Abone Ol 

Bu sene sayfaları araladığımız moda çizgisinde futuristik tarz oldukça revaçta.  Eski dönemlere açılan yolculukla trend olan tarzlar yeniden şekillendi. Sadece giyimlerde değil bunu saç kesimlerinde de görmeye başladık. Saçlara yeni bir hava katan ‘Hime cut’ saç kesimi de bu trend akımlarının bir parçası..

Japonyaya dayanan hime cut saç kesimi Japonca’da ‘prenses’ anlamına geliyor. Japonya’da Heian döneminde popüler olan bu kesim Prada’nın 2021  İlkbahar/Yaz koleksiyonunda da yer alıyor. Hime cut saç kesimi günümüzde ortaya çıkmış gibi görünsede eski dönemlere kadar dayanıyor.

TikTok kullanıcılar arasında gün geçtikçe daha da popülerleşen bu saç kesimi keskin hatlara sahip olması ile dikkat çekiyor. Çok yönlü kullanılabilen bu saç kesimi kullanım konusunda da oldukça rahatlık sağlıyor.

Hem kısa hem uzun kullanılabilen bu kesim aslında doğallıyla da dikkat çekiyor. Şekillendirmesi uğraş gerektirse de bu saç kesimini hem kıvırcık hem de düz kullanabilirsiniz

Hime saç kesimini nasıl şekillendirebilirsiniz?

Stilist Skip Fellers, Hime cut saç kesimi için hem düz hem de dalgalı kullanabileceğinizi söylüyor. Genellikle ısı ve saç bakım ürünü gerektiren bu saç kesimi şekillendirilmeye oldukça yatkınlığı ile ön plana çıkıyor. Bu saç kesiminde en önemli nokta kaküllerdir diyen Fellers, ilk olarak kakülleri şekillendirmeyle başlamanız gerektiğini öneriyor.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu