Hamileler yaz aylarında yeşilliği sofradan eksik etmemeli

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Çiğdem Yavuz Yurtsever, yaz hamilelerin in nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Annelik, beyni yeniden şekillendiriyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, beyin ‘anne’ moduna geçtikten sonra içinde yaşanan değişim ve dönüşüm hakkında merak edilenleri cevapladı.

Hamilelik döneminde diş sağlığı için ipuçları

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, hamilelik döneminde diş sağlının bebek ve anne adayı üzerindeki etkilerini anlattı.

Saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yöntemleri

Saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yöntemleri

Hormonal sebepler, beslenme, kullanılan ilaçlar ve stres gibi birçok faktörün saç dökülmelerine neden olabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, erken tanı ve tedavi sayesinde dökülmenin önüne geçilebileceğini söyledi.

Gebelikte yanlış beslenme bebeğin genetiğini etkiliyor

Gebelikte yanlış beslenme bebeğin genetiğini etkiliyor

Diyetisyen Bahadır Bilir, gebelikte fazla ya da eksik besin tüketiminin ciddi sorunlar oluşturabileceğine dair ebeveynlere uyarılarda bulundu.

Bebeğiniz yemeği reddediyorsa nedeni ‘pamukçuk’ olabilir

Bebeğin huysuzlanarak yemek yemeyi reddetmesinin pamukçuğun neden olduğu lezyonların ağrıya neden olmasından kaynaklanabileceğini söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Seringeç, ebeveynlere uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Küresel ısınma gebelik risklerini artırıyor

Yapılan araştırmalar sonucunda iklim değişikliğine bağlı küresel ısınmanın gebelik risklerini artırdığı tespit edildi.

Huzursuz bacak sendromu, uyku kalitesini etkiliyor

Her 10 kişiden 1’inde görülen ve Willis-Ekbom hastalığı olarak da bilinen ‘Huzursuz Bacak Sendromu' şikayetlerinin gece arttığına dikkat çeken Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nuriye Gürer, "Huzursuz bacakların rahata kavuşabilmesi için yapılabilecek en iyi şey hareket ettirmektir" dedi.

Perinatoloji uzmanı takibinde yürütülmesi gereken gebelikler

Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. A. Nuri Danışman, riskli ve çoğul gebelik yaşayan anne adaylarını bu süreci Perinatoloji uzmanı ile yürütmeleri konusunda uyardı.

Gebelik döneminde ilaç kullanımına dikkat edin

Özellikle kronik hastalığı olan anne adaylarının gebelikte ilaç kullanımına dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Jin. Opr. Dr. Sefa Erdem Özhan, "İlaçların gebelikte kullanım açısından uygun olup olmadığı bir hekim tarafından değerlendirilmelidir" dedi.