Kış hamileleri için sağlıklı öneriler

Hamileliğiniz kış aylarına denk geldiyse dikkatli olmanız gereken bazı noktalar var. İşte kış hamilelerinin dikkat etmesi gerekenler...

Hamilelikte en çok merak edilen sorular ve cevapları

Eğer hamileyseniz ve bu sizin ilk hamileliğiniz ise muhtemelen bu sorular sizin de aklınızı kurcalıyordur..

Bebeğinizi kışın eve kapatmayın

Çocuk Sağlığı Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Evrim Şenkal, gebelik döneminde de hem annenin hem de bebeğin sağlığı için D vitamini takviyesi yapılması gerektiğini söyledi.

Hamileyken gribe yakalanıldığında ne yapılmalı

Hamileyken gribe yakalanıldığında ne yapılmalı

Anne adayları dikkat! Bu öneriler hem gribe karşı önleyici hem de gribe yakalanıldığında kolay atlatmaya yardımcı niteliğinde...

Lohusalık dönemi babalarda da görülüyor

Lohusalık dönemi babalarda da görülüyor

Kadınlarda olduğu gibi lohusalık döneminin babalarda da görüldüğünü belirten Uz. Klnk. Psk. Yekta Korkmaz, konu ile ilgili bilgiler verdi.

Hamilelik döneminde doğru egzersizi yapın

Hamilelikte yapılan egzersiz hem anne adayı hem de bebek için oldukça faydalı. Tabii doğru egzersiz seçimi yapıldıysa...

Hamilelikte egzersizin anneye ve bebeğe faydası

Yrd. Doç. Dr. Yıldız Erdoğanoğlu, hamilelik döneminde yapılan egzersizin anne ve bebek sağlığı üzerinde çok önemli etkileri olduğunu söyledi.

Gebelikte yorgunlukla başa çıkmanın 6 yolu

Gebelikte sık görülen yorgunlukla başa çıkmak için neler yapılmalı? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Betül Görgen anlattı.

Gebelikte oluşan çatlaklar kabusunuz olmasın

Gebelik döneminde çoğu kadının yaşadığı çatlak sorununun çözümü fraksiyonel lazer uygulamaları ile artık imkansız değil.

3 santimlik saç teli ile gebe kalma ihtimali tahmin ediliyor

Tüp bebek tedavisi gören bir anne adayından alınacak 3 santimlik saç teli ile vücuttaki hormonlar ölçülerek hamile kalıp kalamayacağı yorumlanabilecek.