Gebeliğin erken belirtileri

İşte gebelik testindeki o ikinci pembe çizgiyi görene kadar vücudunuzun vereceği sinyaller.

Gebelik, eğer beklenen ve istenen bir olaysa gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini anlamak için belirli bir süre gerekiyor. Bu süre de eşler arasında stresli bir bekleyiş anlamına geliyor. Her kadının farklı olmasıyla birlikte gebeliğin bazı erken dönem belirtileri bulunuyor. İşte gebelik testindeki o ikinci pembe çizgiyi görene kadar vücudunuzun vereceği sinyaller.

gebelik

Tırnaklar daha hızlı uzar

Gebelik hormonları tırnakların daha hızlı uzamasına neden olur. Bu gebelik testinden önce fark edebileceğiniz bir durumdur.

Koku ve gıda hassasiyeti

Hormonlar vücudunuzu ele geçirmeye başlarken, kokulara karşı aşırı hassas olabilir, sevdiğiniz bazı gıdaları sevmemeye, normal şartlarda aramadığınız bir gıdayı birden istemeye başlayabilirsiniz.

Göğüs ağrısı

Göğüs şişmesi ve hassasiyet gebeliğin ilk belirtilerindendir. Göğüsler, kendilerini süte hazırlamaktadır.

Kabızlık ve şişkinlik

Eğer, yediklerinizi hazmedemiyor, devamlı şişkinlik hissediyor ve gaz problemi yaşıyorsanız bu durum gebeliğin bir işareti olabilir. Çünkü gebelik süreci sindirimi yavaşlatır.

Baş dönmesi

Düşük kan şekeri ve susuzluk neticesinde ortaya çıkabilir. Eğer hamile kalmaya çalışıyorsanız yediklerinize ve su tüketimine dikkat etmelisiniz.

Kramp

Hissettiğiniz bu krampları regl dönemi sancısı olarak algılayabilirsiniz. Ancak embriyo oluşumu esnasında vücutta böyle belirtiler olabilir.

Uyku hali ve baş ağrısı

Sürekli yorgun, uykulu iseniz ve mütemadiyen başınız ağrıyorsa, bu durum hormonal değişiklikle ilgili olabilir.

Ruh hali

Ne istediğinizi bilmiyor, az önce gülerken birazdan ağlamaya başlıyorsanız. Hamilelik dünyasına hoş geldiniz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ