Fransız kadınlarının makyaj sırları

Abone Ol 

Her zaman kusursuz makyaj görünümüne sahipler. Ciltleri dolgun, pürüzsüz ve parlaktır, kaşları zahmetsizce düzleştirilmiş görünür. Yanaklarına o kadar doğal pembelik yayarlar ki sırlarının ne olduğunu merak etmenize neden olur. Ama artık merak etmeyin, çünkü  Fransız kızlarının altı makyaj ipucunu ortaya çıkarttık. 

Fransız kadınlarının makyaj sırları #1

1 Cilt bakımı 

Her şey makyajlarından ziyade cilt hazırlığına bağlı. En önemli şey cildinize iyi bakmaktır. Fransız kadınlarının makyajında görünen o dolgun ve ışıltı ciltlerine çok iyi bakmalarından geliyor. Güzel bir makyaj görünümü uygulamadan önce iyi bir cilt bakım rutinine ihtiyacınız var. Masaj yapmalı , sık sık maskelemeli ve iyi nemlendirmelisiniz. Cildi makyaja hazırlamak çin temizleyip nemlendirmeniz gerekiyor. 

Fransız kadınlarının makyaj sırları #2

2 Kırmızı ruj 

Kırmızı rujsuz bir Fransız makyaj rutini düşünülemez… Pandemiden bu yana birçok insanın makyaj tercihleri değişti. İnsanlar ciltlerine daha fazla zaman harcıyorlar ve rujlarını bir balsamla değiştirdiler. Ancak hepimiz gözlerinizi alamayacağınız kırmızı bir dudağın muhtemelen en ikonik Fransız makyaj görünümü olduğunu biliyoruz. 

Fransız kadınlarının makyaj sırları #3

3 Doğru rimel kullanımı 

Harika bir görünümün sırrı makyajı tamamen gizlemektir. Bu, Fransız kadınlarının çok iyi yaptığı bir şeydir. Bütün mesele teninizin taze ve parlak görünmesini sağlamak ve sadece bir miktar maskara ile gözlerinizin de bunu yansıtmasını sağlamak. Fırçayı kirpiklerinizin köklerine doğru hareket ettirin ve uçlarına doğru kıvırarak sürükleyin. 

Fransız kadınlarının makyaj sırları #4

4 Fondöten önemli değildir 

Fransız kızları, hafif sus bazlı ve likit fondötenleri kullanmayı tercih eder. Çünkü cildinize yaptığınız bakımı fondötenle kapatmak istemez. Cildi iyi nemlendirip ardından parlak bir ışıltı vermek için aydınlatıcı CC ler kullanabilirsiniz. 

Fransız kadınlarının makyaj sırları #5

5 Ruju her bölgeye kullanabilirsiniz

Harika bir Fransız kızı makyaj rutini çok fazla zaman veya çaba harcamaz. Neredeyse her şey için rujunu kullanır. Dudaklarına ruj, yanaklarına allık olarak ve hatta gözlerine far olarak kullanır. Kullandığınız bölgelerde ruj dağılımını iyi yaptığınız taktirde harika bir görünüm elde edersiniz. 

Fransız kadınlarının makyaj sırları #6

6 Likit ürünler olmazsa olmazdır

O ikonik Fransız kız ışıltısını elde etmeye çalışmak söz konusu olduğunda, tozlar ve tam kapatıcı mat ürünler geride kalıyor. Sıvı ürünler, cildi çok daha iyi nemlendirir ve mat ürünlerden daha parlak bir görünüm elde eder.  

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu