Fransa'daki hikaye dağıtma makineleri faaliyette

Fransa'nın Grenoble kentine yerleştirilen makineler, sıra beklemek zorunda olanlara kısa hikayeleri okuma fırsatı sunuyor.

Fransa'nın Grenoble kentinde belli noktalara yerleştirilen hikaye dağıtma makineleri, özellikle sıra beklerken sıkılanlara alternatif okuma keyfi sunuyor.

Fransız Short Edition şirketi tarafından başta uzun kuyrukların beklendiği kamusal alan ve devlet daireleri olmak üzere şehrin belirli bölgelerine yerleştirilen makineler sayesinde, vatandaşlar ücretsiz şekilde kısa hikayeler okuyabiliyor.

Birçok türde kısa hikaye var

Hikaye dağıtma makineleri, tercihe göre 1, 3 ve 5 dakikalık kısa hikayeleri kasa fişine benzer bir formatta ücretsiz şekilde basıyor. Makine, basılan hikayeler için şirketin internet sitesinde hikaye veri tabanını kullanıyor. Kayıtlı yaklaşık 9 bin yazar, 6 bin ila 20 bin karakter arasında değişen kısa hikayeleri sisteme gönderiyor ve hikayelerin bir kısmı makinelere yerleştiriliyor. Makineler, şiirlerin yanı sıra bilim kurguya kadar birçok türdeki kısa hikayeyi okuyuculara sunuyor.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :