Fotoğraflarda güzel çıkabilmek için uygulaman gereken 8 makyaj kuralı

Sosyal ağlarda etiketlendiğinizde sizi mahçup duruma düşürmeyecek fotoğraflara sahip olmak için size 10 önerimiz var.

1) Mat ürünler uygulayın

Mat ürünler genellikle düz renklerdir. Herhangi bir ışıltı veya parıltı barındırmazlar. Fotoğraf çektirdiğinizde yüzünüze vuran ışık ile birlikte parıltılı ürünler sizi olduğundan yaşlı ve parlak göstereceğinden mat pudra ve allık tercih edin.

2) Naturel ışıkları kullanın

En iyi sonuç için naturel bir aydınlatma tercih edin. İç aydınlatmaların ışıkları makyajınızı olduğundan soft gösterirken beyaz ışık yüzünüzün daha beyaz çıkmasına sebep olur. Kırmızı, mavi gibi değişik renklerde aydınlatılmış alanlarda güzel çıkma olasılığınız ise çok düşük.


3) Sarı alt tonlu pudraları tercih edin

Sarı tonda pudralar, ışıltı içeren pudra veya bronzerlardan her zaman daha iyi sonuç verir. Pembe alt tonlu pudralar sizi olduğunuzdan daha kırmızı gösterirken sarı alt tonlu pudralar Türk kadınlarının cilt tonuna çoğunlukla uyum sağlar.

4) Göz altı kapatıcısı kullanın

Göz altı kapatıcısı bütün kadınların en büyük kurtarıcılarından. Fakat göz altı çok hassas olduğundan günlük yaşantınızda daha hafif formüllü bir kapatıcı kullanırken fotoğraf çekilebilme ihtimalinizin olduğu gün daha yoğun ve kapatıcı etkisi yüksek bir kapatıcı tercih edin. Kapatıcı seçerken ise kesinlikle beyaz tercih etmeyin. Beyaz, mor halkalarınızla birleşince pembe bir göz altına sebep olur. Mor halkaları sarı alt tonlu kapatıcılar kamufle eder.

5) Eyeliner ve maskaranızı siyah tercih edin

Çoğu makyöz ve fotoğrafçı fotoğraflarda siyah maskara ve eyelinerın etkisinin çok fazla olduğunu söylüyor. Dolgun kirpikler ve siyah bir maskara size hem çekicilik katacak hem de gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlayacak. Ayrıca sağlıklı görünen bir cilt makyajından sonra en önemlisi ışıldayan ve güzel bakan gözlerdir.

6) Allığı unutmayın

Özel günlerde allık sürmeyi ihmal etmeyin. Fakat Türk kadınlarının en kötü kullandığı makyaj ürünlerinden biri olan allığı sürmeyi mutlaka öğrenmelisiniz. Allığı mutlaka elmacık kemiklerinizin altına uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinizin üzerinde ise daha açık tonlarda bir aydınlatıcı olmalı. Allığı burun kenarlarınıza kadar değil daha geride sonlandırmalısınız. Yüzünüz kısa ve yuvarlak ise dudağınıza paralel, uzun ise daha açılı bir allık uygulaması yapmalısınız. Buraya kadar doğru bir uygulama yaptıysanız yanaklarınızı daha çıkık göstererek, daha sağlıklı bir görüntü elde edeceksiniz.

7) Lipstick kullanın

Eğer fotoğraflarda güzel çıkmak istiyorsanız mutlaka dudaklarınızı renklendirmeli ve belirginleştirmelisiniz. Günlük hayatınızda belki ruj veya lipstick tercih etmiyor olabilirsiniz. Fakat fotoğraflarda rujunuz olmadığında dudağınız yüzünüzle aynı tonda görünerek solgun bir ifadeye sebep olursunuz.

8) Aydınlatıcı ile kontürleyin

Aydınlatıcı açılı bir fırçalı ile en doğal şekilde uygulanır. Aydınlatmanın amacı yüzde kemik görüntüsü oluşturmaktır. Diğer önemli nokta ise ürünlerin mat olmasıdır. Yüzünüzün yüksek kısımları (alın ortası, çene ucu, burun ortası ve üst kısmı gibi) aydınlık yanı beyaz olarak düşünün, alçak yerleri (elmacık kemik altı, dudak altı, burun kenarları gibi) yerleri siyah olarak düşünün ve buna göre kontürleyin. Aydınlatıcınızı beyaz yerlere, mat pudranızı siyah yerlere uygulayın. Ve daha kemikli bir görüntüye sahip olun.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :