Fondöten, eyeliner ve highlighter seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Abone Ol 

Makyaj yaparken, doğru ürünleri ideal bir şekilde kullanmak son derece önemli. Göz için kullanılan makyaj malzemelerinin yanı sıra cilt tonunu eşitlemek için kullanılan fondöten seçenekleri önemli. Eyeliner ve highlighter gibi alternatiflerin de yer aldığı makyaj dünyasında, bu ürünleri satın alırken nelere dikkat edilmeli? Farklı cilt tiplerine, ten rengine göre makyaj malzemeleri seçimleri farklı olabilir. İster günlük planlarda isterseniz de iş ya da davet gibi özel alanlarda, makyajda en iyi sonucu almak istiyorsanız bunlara dikkat…

Fondöten Seçiminde Tonlara Dikkat

Yüz makyajının en önemli unsurları içinde yer alan fondöten, günlük bakım rutininin önemli bir parçası olarak kabul ediliyor. Fondötenin kullanım amacı, cilt kusurlarını profesyonel bir şekilde kapatmaktır. Cilt kusurları içinde en çok öne çıkanlar ise genellikle sivilceler, siyah nokta ve lekeler oluyor. Cilt sorunlarının yanında fondöten kullanım amaçları arasında renk eşitsizliğini gidermek de yer almaktadır. Fondötenler, her cilt tipi için uygun seçenekler barındırmasıyla öne çıkıyor. Geçmişte daha dar bir palet karşımıza çıkarken, bugün ara tonlarla birlikte fondöten renkleri çok çeşitli. Makyajda en iyi deneyimi elde etmek içinse, bu renk tonlarına dikkat etmek gerekiyor. Cilt renginiz, tercih ettiğiniz ruj ve diğer makyaj ürünleriyle en uyumlu formda bakım ürününü tercih edebilirsiniz.

Makyaja Özel Dokunuş İçin Eyeliner

Gözler, yüzün en önemli bölgesi ve makyaj yaparken genellikle göz bölgesine özel bir ilgi gösterilir. Gözlere olan odağı artırmak için yapılabilecek en iyi şeylerden biri, eyeliner ile göz kenarlarına çizgi çekmektir. Bununla birlikte eyeliner ile gözlere çizgi çekmek çok kolay bir işlem olmamasına karşın, kaliteli ve etkili makyajların en önemli parçalarından biri eyeliner olmakta. Bu nedenle kimi zaman nostaljik kimi zaman da farklı konseptleri öne çıkarabilen eyeliner uygulamaları, oldukça iddialı makyaj konseptleri yaratabilir. Likit eyeliner, kalem, jel ve krem eyeliner gibi seçenekler söz konusudur. Herkes kendi makyaj tarzına göre en uygun eyeliner modelini tercih edebilir.

Highlighter Nasıl Seçilmeli?

Etkili bir makyajın önemli parçalarından biri de highlighter. Aydınlatıcı olarak da ifade edebileceğimiz highlighter modelleri gözleri ön plana çıkaran bir uygulamadır. Highlighter genellikle göz altı, kaş altı ve elmacık üzerinde uygulanan bir işlemdir. Bununla birlikte highlighter seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerin başında, cilt tonu ile uyumlu bir makyaj konsepti yaratmak geliyor. Tercih edilen fondöten ve diğer makyaj uygulamaları, highlighter ile uyumlu olmalıdır. Highlighter ürünü seçimi, bulunacağınız ortama, tercih edeceğiniz giyim konseptine göre de değişkenlik gösterebilir. Bununla birlikte, yüzümüzde en çok ön plana çıkan bölgelerden biri olan gözler söz konusu olduğu için, highlighter seçimi doğru yapılmalıdır.

 

Concealer, fondöten, eyeliner ve highlighter modellerinde en iyi seçenekleri, dünyaca ünlü markaların güvencesiyle MM Kozmetik online satış sitesinde keşfedebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu