Fön makinesiyle neler yapılır

İşte fön makinesiyle hayatınızı kolaylaştıracak tüyolar...

Elimizin altındaki nesneleri, hayatımızı kolaylaştıracak ve pratiklik sağlayacak başka alanlarda da kullanabilmek harika! Bu nedenle size saç kurutucusunu evinizin farklı alanlarında kullanabileceğiniz birkaç öneri sunmak istedik.

Mum lekelerini çıkarır

Kurumuş mum lekelerini veya çocuklarınızın mumlu boyalarının bıraktığı lekeleri önce saç kurutma makinası ile yumuşatın ve bir bezle üstünden alın. Geri kalanı 1-1,5 ölçek su ve beyaz sirke karışımı ile ıslatılmış bezle silin.

Buğulu aynalara çözüm

Banyodan sonra buğulanan aynayı rahat kullanabilmek için, saç kurutucunuzu en sıcağa alarak aynaya tutun. Böylelikle buğu yok olacak ve makyajınızı rahatlıkla yapacaksınız.

Kırışan kıyafetleriniz için

Kıyafetlerinizi özenle ütüleseniz bile dolabın içinde küçük kırışıklar oluşabilir. Her seferinde tekrar ütü masası ve ütüyü çıkarmak yerine hafif kırışıkların üzerine saç kurutma makinesini tutarak kırışıklığı açabilirsiniz. Hatta yaka ve kenarlar için saç düzleştiricisi de son derece etkili olabiliyor.

Plastik kumaşı açmak için

Plastik masa örtüleriniz ya da duş perdeleriniz yıkandıktan sonra buruş buruş çıkıyor değil mi? Ütülemek olmaz tabii ama saç kurutma makinesiyle kırışklıkları açabilirsiniz.

Renklerle eğlenin

Çocuklarınızla birlikte içinizi açacak bir dekoratif poster yaratabilirsiniz. Mum boyaları resim defterinin üzerine yapıştırıp saç kurutucusuyla ısıtırsanız böyle bir renk şelalesi elde edebilirsiniz.

Ayakkabılarınızı ısıtın

Soğuk kış günlerinde buz gibi ayakkabının içine ayağınızı sokmaktan hoşlanmıyorsanız , ayakkabınızı giymeden önce içini fönle ısıtabilirsiniz.

Yorumlar

vın vııın vııııııııııın 14-10-2013 11:33:58

benim fön makinasıyla ara gazı veriyorum araba sürmüş kadar eğleniyorum

feti kilic 05-09-2013 22:05:35

mangal komuru tutusturmayada birebir arkadaslar

ISINMAK EN ÖNEMLİSİ 05-09-2013 14:02:20

kişin banyodan çikar çikmaz isinmaya yariyor. malum soğukta sicak odaya giden o antre bile zulüm gibi geliyor adama..

patates mi :S 05-09-2013 13:19:30

fön makinasi ile papates bile kizarttim

hamdi 05-09-2013 13:18:26

güzel corap kurutuyor vallaha :))

Ali Akar 05-09-2013 12:19:27

fön makinesiyle çorap da kurutuluyor. öğrenci iken çok çorap kuruttum.

YORUM YAZ