Flört en fazla 2 sene olmalı

Selin Özkök Karacehennem: İlişkide 2. seneden sonra yapılan her şey boşa kürek çekmektir.

Bir ilişkide ne kadar flört edilmeli? Karşı tarafın evliliği düşünmediğini nasıl anlarsınız? Çıkmaza giren bir ilişkide nasıl bir yol izlenmeli?

Editörümüz Buse Demirkır sizin için işin uzmanına sordu, Psikolojik Danışman - Evlilik ve Aile Terapisti Selin Özkök Karacehennem'le ilişkilerde flört dönemi hakkında bir röportaj gerçekleştirdi.

"Flört birbirini tanımaktır. İki insan birbirini bir senede çok rahat anlar; zor zamanlarında, sinirlilik anlarında veya iyi zamanlarında... İnsan isterse bunu anlayabiliyor bir senede" diyen Evlilik ve Aile Terapisti Selin Özkök Karacehennem, eğer erkek evliliğe hazır değilse, yaşı, okulu, askerliği buna müsait değilse ve evlenmek istemiyorsa o ilişkiye devam edilmemesi ve kişinin kendi hayatından zaman çalmaması gerektiğini vurguladı.

Normal şartlarda kadınların en fazla 27-30 erkeklerin ise 35 yaşına kadar evlenmesi gerektiğinin altını çizen Karacehennem, "1, olmadı 2 sene. İnanın ki 2. seneden sonra yapılan her şey boşa kürek çekmektir" dedi.

Karacehennem ilişkilerde eşlerin eşit düzeylerde olması gerektiğine de değindi: "Birlikte olacağınız insanla aynı sosyo-ekonomik düzen içinde olmalısınız. Eğer aynı sosyo-ekonomik düzen içinde değilsiniz o evlilikte mutlaka bir pürüz çıkıyor. Bir erkek karısının ya da sevgilisinin ondan üstün vasıflara sahip olmasını erkeklik iç güdüsüyle kabul etmiyor. İngiltere'de yapılan araştırmalarda da bunu görüyoruz."

İşte Selin Özkök Karacehennem'le gerçekleştirdiğimiz röportajımız:

Evlilikte erkeklerin hep son sözü söylemek istediğini dile getiren Karacehennem, "Size kızdığı anda kötü sözler kullanıyorsa noktalı virgül koyun oraya, hele el kaldırdıysa, asla kabulüm değil; büyük bir sual işareti, üç tane de ünlem koyun oraya. Bunu bugün yapan, evlilikte de mutlak suretle yapacaktır. Ağzıyla kuş tutsa ben olsam kabul etmem" dedi.

Birbiriniz hakkında "+" "-" tablosu hazırlayın

"Şimdi kavga eder evlenince geçer demeyin" diyen Karacehennem, ilişkilerde artıların ve eksilerin yazılması gerektiğini söylüyor.

"Çiftlerin her yönden %80 anlaşıyor olması lazım"

Ben onu düzeltirim anlayışının yanlış olduğunu dile getiren Karacehennem, kişinin kendisine 'Ben onu şu haliyle kabul edebilir miyim' diye sorması gerektiğini anlattı.

Selin Karacehennem'e ulaşmak isterseniz...
www.evliliksanati.net
[email protected]

Randevularınız için: 0212 352 52 25

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

gerikafalı, bağnaz 12-06-2014 14:05:35

gerici, yobazlar karşı çıkıyor bakıyorum :)

hacı 12-06-2014 00:35:06

Namusu ucuz olanlar için olabilir,müslümanın namusu ise parayla ölçülmez.size diyeceğim;EDEP BİR TAC İMİŞ NURİ HÜDA DAN GİY OL TACI EMİN OL HER BELADAN.

123 11-06-2014 15:13:05

orası öyle ama fazla ileri gitmeden arkdasş olmakta vaar yoksa evleneceğimiz kişiyi nası tanıyacağız.?

MÜSLÜMAN 11-06-2014 14:24:02

Kardeşim resmen zinayı teşvik edici yayınlar yapıyorsunuz. Toplumun huzuru, aile birliğinin düzeni ve genç neslin ahlakı, namusu, şerefi için böyle haberler yapmayın. Hiç mi utanma yok sizde. Gencin biri bir gün çıkageldi ve çok saygısızca:"Ya Resulallah! Ben felanca kadın ile arkadaş olmak istiyorum, onunla zina yapmak istiyorum." dedi. Ashab-ı Kiram, bu duruma kızdı. Sevgili Peygamberimiz (asv) "Bırakın o genci buyurdu." Resulullah (asv), genci yanına çağırdı, dizinin dibine oturttu. Gencin dizlerini kendi mübarek dizine değdirecek bir şekilde oturttu ve: "Ey genç, birinin annenle bu kötü işi yapmasını ister misin? Bu çirkin hareket hoşuna gider mi?" diye sordu. Genç hiddetle: "Hayır Ya Resulallah." diye cevab verdi. Resulallah: "Öyle ise o çirkin işi yapacağın kimsenin evlatları da bundan hoşlanmazlar." Sonra: "Peki, bu çirkin işi senin kız kardeşinle yapmak isteseler, sever misin?" diye sorduklarında genç : "Hayır, asla!" diyerek hiddetleniyordu. "Şu halde insanlardan hiç kimse bu işi sevmez buyurdu." Sonra Hz.Peygamber (asv) mübarek elini bu gencin göğsüne koyarak şöyle dua etti: "Allah'ım! Sen bu gencin kalbini temiz kıl. Namusu ve şerefini muhafaza eyle ve günahlarını da bağışla." Genç, Resulallah (asv)'ın huzurundan ayrıldı. Bir daha günah işlemediği gibi böyle bir kötü düşünce aklından bile geçmeden yaşamış! (Müsned, V. 257)

fix 11-06-2014 14:14:09

zaten almışsın zevkini diyor,evlenince yeni bir şey yok

YORUM YAZ