Romatizmal hastalıkların tedavisinde egzersizi ihmal etmeyin

Romatizmal hastalıkların tedavisinde egzersiz yapmanın önemini anlatan Fizyoterapist Çağıl Ertürk, konu hakkında bilgiler paylaştı.

Uzmanından sınav stresine iyi gelecek nefes egzersizi önerisi

Fizyoterapist Çağıl Ertürk, sınav öncesi ve sınav anında yapılacak basit nefes egzersizlerinin stresi ve kaygıyı azaltacağına dikkat çekti.

DSÖ, haftada minimum 150 dakika egzersiz öneriyor

Fizyoterapist Çağıl Ertürk, Dünya Sağlık Örgütünün ve Amerikan Spor Hekimliği Kolejinin, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi için haftada minimum 150 dakika orta veya şiddetli fiziksel aktivite önerdiğini belirtti.

Koronavirüs semptomlarını solunum egzersizleri ile azaltın

Koronavirüs semptomlarını solunum egzersizleri ile azaltın

Kovid-19 pandemisiyle birlikte solumun egzersizlerinin öneminin daha da arttığını belirten Fizyoterapist Nahide Koçer, bu egzersizler sayesinde akciğer kapasitesinin arttırılarak solunum yetmezliği semptomlarının azaltılabileceğini söyledi.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, engelli bireylerin bağımsızlığını arttırıyor

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, engelli bireylerin bağımsızlığını arttırıyor

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, dünya genelinde bir milyardan fazla insan bir tür engele sahipken, Türkiye’de ise bu oran yüzde 12 seviyelerinde yer alıyor. Bu kişilerin hayata katılımları noktasında ise fizik tedavi ve rehabilitasyon süreçleri büyük rol oynuyor.

Pediatrik Rehabilitasyon: Bebekte ay ay dikkat edilmesi gerekenler

Çocuklarda ve bebeklerde gelişimsel gecikmeler ailelerin en büyük endişesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda doğuştan ya da sonradan ortaya çıkabilecek nörolojik bozukluklardan büyümeyi ve gelişmeyi etkileyen kas-iskelet sistemi sorunlarına kadar birçok problemi kapsayan ‘Pediatrik Rehabilitasyon’ ön plana çıkıyor.

Egzersiz yapmanın bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri

Uzman Fizyoterapist Altan Yalım, tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgınına karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmenin yolunun egzersizden geçtiğini söyledi.

Terapötik egzersizlerin yararları ve uygulama yöntemleri

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz terapötik egzersizler, sağlık sorunlarının tedavi edilmesi kadar sakatlıkların önlenmesinde de etkili olabiliyor.

Uzaktan gebe eğitimi başlatıldı

Sağlık Bakanlığı doğum öncesi, doğuma hazırlık, doğum ve doğum sonrası eğitim ve danışmanlık hizmetlerini dijital dünyaya taşıdı.

Mehmet Ali Erbil aylar sonra paylaşım yaptı

Bir süredir hastanede tedavi altında olan Mehmet Ali Erbil, aylar sonra ortaya çıktı. Erbil, fizyoterapisti ile fotoğrafını sosyal medya hesabından yayınladı.