Fil hastaları her türlü basınçtan uzak durmalı

Toplumda fil hastalığı olarak bilinen lenfödemin uygulanan çeşitli fiziksel tedavi yöntemleriyle ağrıların ve semptomların hafifletilebileceğini biliyor muydunuz?

İdrar kaçırma sorununa pelvik taban egzersiziyle tedavi

Uzman Fizyoterapist Elif Uzun, normal doğum yapan ve belirli bir yaşı aşmış kadınlarda görülen idrar kaçırma sorunlarının cerrahi gerektirmeyen tedavi yöntemleriyle aşılabileceğini söyledi.

Fizik tedavi pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hülya Yonucu, Sağlığına yeniden kavuşmak isteyen hastalar için ilaçlar ve cerrahi girişimler kadar fizik tedavinin de önemli olduğunu vurguladı.

Menisküs ve kalça kireçlenmelerinde kök hücre tedavisi

Menisküs ve kalça kireçlenmelerinde kök hücre tedavisi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Alp Baturalp, kök hücrenin vücudun hemen hemen her noktasında uygulanabilen bir tedavi yöntemi olduğunu belirtti.

Boyunuzun kısaldığını düşünüyorsanız dikkat

Boyunuzun kısaldığını düşünüyorsanız dikkat

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şenay Şıldır, osteoporoz (kemik erimesi) ile ilgili bilinmesi gerekenleri ve savaşmak için önemli ipuçlarını anlattı.

Fazla gerginseniz dikkat

Milyonlarca insanın hayatını karartan boyun fıtıkları farklı şekilde belirtiler verebiliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Bel ve kas ağrılarını tetikleyen nedenler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, bel ve kas ağrılarını tetikleyen nedenleri anlatarak önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Masa başı çalışanları kabusu: Boyun fıtığı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Şenay Şıldır, boyun fıtığı sebepleri ve tedavi yöntemleri hakkında merak edilenleri anlattı.

Uzun süredir spor yapmamak sakatlanmalara neden oluyor

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Okan Özkunt, kapanma sürecinde uzun süredir hareketsiz kalan bireylerin aniden spora başlamasından dolayı ciddi yaralanabileceği söyledi.

Eklem ağrılarına karşı öneriler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, eklem ağrılarının sebeplerini anlatarak önlemek için ipuçları verdi.