Zumba yapmanın vücudunuza yaptığı 3 muhteşem etki!

Yaşam tarzınız giderek daha çok monoton ve hareketsiz hale mi geliyor? Artık bu durumdan kurtulmak çok basit ve eğlenceli! İşte zumbanın inanılmaz faydaları...

Abone Ol 

Sizde bedeninizin şuanki halinden memnun değil misiniz? Zumba yaparak eğlenceli bir maceraya atılmayı düşünüyor ancak Zumba dansının faydaları neler merak ediyorsanız, hemen Zumba’ya başlamanız için size harekete geçirecek Zumba faydaları sunuyoruz! Katı kuralları olmayan, tamamen dans ederken keyif almanıza odaklanan, profesyonel eğitmenler ile kolaylıkla kaligrafilere uyum içerinde dans etmeniz sağlanır. Bir çok spor salonlarında grup ders çalışması olarak hizmet verilmektedir. Stresten uzak geçirdiğiniz 1 saat bile size çok fayda sağlayacaktır.

1- Zumba ile strese son! :

Zumba Kursu Tanju Yıldırım Akademi – Zumba Dans Dersleri ve Kurs Fiyatları

Zumba ile birlikte hem dans eder, hem de kondisyon elde edersiniz. Etkili dans figürlerini eğlenerek öğrenmeniz ile beraber sağ ve sol beyini de harekete geçirmiş olursunuz. Grup ders çalışmaları ile günlük hayatın stresinden eğlenceli bir şekilde uzaklaşırken günlük dertlerinizden uzaklaşıp aynı zamanda kendinizi daha mutlu hissetmenizi olanak sağlayacaktır.

2- Yağ yakar ve kilo verirsiniz: 

Zumba Nedir? Nasıl Yapılır? - Ladelmare Sports & SPA

Zumba hızlı bir şekilde kilo vermek için oldukça etkili bir dans türüdür. çünkü Zumba ile egzersiz hareketleri ve dans harmanlanmaktadır. Düzenli olarak yaptığınızda, metabolizmanız hızlanır ve kalori açığı yaratarak, depolanan yağlarınızı yakıp kasa çevirirsiniz. Böylelikle sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ayrıca Zumba sayesinde vücudunuz sıkılaşır ve daha kıvrımlı bir bedeniniz olur.

3- Sağlıklı bir duruş elde edersiniz:

Zumba Nedir? - MedikoMag

Zumba’nın fiziksel sağlığımıza olan yararları saymakla bitmez, kişinin öz güven ve sosyal farkındalık kazanmasında etkili bir rol oynamasının yanı sıra, duruş bozuklukları için de tercih edilmektedir. Yapılan bir araştırmada elde edilen veriler gösteriliyor ki düzenli bir şekilde spor aktiviteleri yapanların %40’ında sırt ve bel ağrılarında, iyileşmeye yönelik gelişme sağladığı görülmüştür.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu