Film gibi bir aşk hikayesi

Aynı mahallede doğup birbirinden habersiz aynı okullarda okuyan Fırat ve Gülin, üniversitede tanışıp aşık oldu...

Gülin-Fırat Aneyzi çiftinin filmleri aratmayan aşk hikâyesi 'tesadüfün de bu kadarı' dedirtti. Gülin Öztürk, 1987 yılının ocak ayında İzmir Üçkuyular'da dünyaya geldi. Çocukluğu, anne- babasının İnönü Lisesi'nin hemen yanındaki kuaför dükkânında geçti. Dükkânın karşısındaki parka defalarca oyun oynamaya giden Gülin, yıllar sonra evleneceği hayat arkadaşının yakınında olduğundan habersizdi.

Aynı okulda okudular

Habertürk Gazetesi'nden Melis Apaydın'ın haberine göre, Gülin, lise eğitimini tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Pazarlama Bölümü'ne girdi. Fırat'la da burada karşılaştı. Okula aynı servisle gidip gelen ikili, sohbet ederken aynı semtte büyüdüklerini fark etti. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi aynı okullarda okuyan ama birbirini üniversite sıralarında fark eden çiftin dostluğu kısa süre sonra aşka dönüştü.

Evlenmeye karar verdiler

Gülin ve Fırat 3 yıl süren ilişkinin ardından evlenme kararı aldı, aileler de hazırlıklara başladı. Genç çift düğünde misafirlerin izlemesi için eski fotoğraflarından oluşan kısa bir film hazırlamaya karar verdi.

aşk hikayesi

1 yaşında aynı fotoğraf karesinde

Film için Fırat'ın çocukluk fotoğraflarını seçen Gülin, gördüğü bir kare karşısında şoke oldu. 1987 yılında çekilmiş fotoğrafa, 1 yaşındaki Fırat ailesiyle birlikte İnönü Lisesi'nin yanındaki parkta poz verirken, arkada babasının sürdüğü bebek arabasının içinde Gülin de fotoğrafa giriyordu.

aşk hikayesi

"Aşk gerçekten tesadüfleri severmiş"

Bu fotoğraftan sonra şaşkınlığının iyice arttığını belirten Gülin, "Aşk gerçekten de tesadüfleri severmiş. Neredeyse doğduğumuzdan beri bir şekilde hayatlarımız kesişmiş. Ama birbirimizi yıllar sonra bulduk. İnsan kendini çok tuhaf hissediyor. Sanki evleneceğimiz o yıllardan belliymiş" dedi. Eşi Fırat ise, "Bu fotoğraf bizim için çok özel. Aynı yerde doğup büyüdüğümüzü biliyorduk. Fotoğraf bunun ispatı oldu. Hayat sürprizlerle dolu" diye konuştu.

Yorumlar

:D 12-11-2015 23:35:33

Mutlulukları daim olsun...

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :