Fikret Reyhan'a "En iyi yönetmen" ödülü

39. Uluslararası Moskova Film Festivali'nde "Sarı Sıcak" filminin yönetmeni Fikret Reyhan "En iyi yönetmen" ödülüne layık görüldü.

39. Uluslararası Moskova Film Festivali'nde "Sarı Sıcak" filminin yönetmeni Fikret Reyhan "en iyi yönetmen" ödülünü aldı.

Festivalde, en iyi film ödülü Çin yapımı "Tepeli Aynak" filmine, jüri özel ödülü ise, Rus yapımı "The Bottomless Bag" filmine verildi.

Ödül töreninin ardından Reyhan duygularını, "Çok güzel bir organizasyon oldu. Türkiye'yi temsil etmekten mutluyum. Filmle ilgili tepkiler alıyorduk ama (ödülü almak) bizim için de şaşırtıcı oldu" ifadeleriyle dile getirdi.

39. Uluslararası Moskova Film Festivali, Rossiya Tiyatrosu'nda düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Daha önce 4 tane ödül almıştı

Reyhan'ın yönettiği "Sarı Sıcak" isimli film, 36. İstanbul Film Festivali'nin Ulusal Yarışma'sında Altın Lale En İyi Film dahil olmak üzere En İyi Erkek Oyuncu (Aytaç Uşun), En İyi Görüntü Yönetmeni (Marton Miklauzic) ve En İyi Kurgu (Ömer Günüvar, Fikret Reyhan) dallarında toplamda 4 ödüle birden layık görülmüştü.

Başrollerini Aytaç Uşun ve Mehmet Özgür'ün paylaştığı 'Sarı Sıcak', geleneksel göçmen bir ailenin farklı gelecek hayalleri kuran ve kaderini kendi ellerine almaya çalışan oğulları İbrahim'in hikayesini konu alıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ