27. Saraybosna Film Festivali'nin onur ödülü Wim Wenders'e verilecek

Bosna Hersek'te bu yıl 27'ncisi düzenlenecek Saraybosna Film Festivali'nde onur ödülünün sahibi Alman yönetmen Wim Wenders olacak.

WOW Dünya Kadınlar Festivali İstanbul başladı

5-6-7 Mart tarihleri arasında dijital olarak düzenlenecek WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı online düzenlenecek

Adana'da, 9. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 1-4 Nisan'da internet ortamında yapılacak.

71. Berlin Film Festivali online olarak başladı

71. Berlin Film Festivali online olarak başladı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bu yıl salgın önlemleri sebebiyle iki bölüm halinde düzenlenecek 71. Uluslararası Berlin Film Festivali'nin (Berlinale) çevrimiçi bölümü başladı.

İstanbul Film Festivali'nden yeni film seçkisi

İstanbul Film Festivali'nden yeni film seçkisi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin yeni seçkisi 5-28 Mart tarihlerinde dijital ortamda izleyiciyle buluşuyor.

WOW-Dünya Kadınlar Festivali ilk kez Türkiye’de

WOW – Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, WOW Vakfı ortaklığında, British Council ve Sabancı Vakfı iş birliği ile ilk kez 5-6-7 Mart tarihlerinde dijital olarak düzenlenecek.

Mardi Gras Festivali koronavirüs engeline takıldı

ABD’nin Louisiana eyaletinde her yıl 16 Şubat haftası kutlanan Mardi Gras Festivali, bu yıl koronavirüs salgını sebebiyle iptal edildi.

Coachella ve Stagecoach festivalleri iptal edildi

Dünyanın en büyük müzik ve sanat festivallerinden Coachella ile Stagecoach geçtiğimiz yılın ardından bu yıl da Covid-19 nedeniyle iptal edildi.

İstanbul Film Festivali çevrim içi film gösterimlerine şubat seçkisi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin yeni seçkisi, 5-28 Şubat tarihleri arasında çevrim içi olarak sinemaseverlerle buluşacak.

Yeni Metin Festivali 9 online olarak başladı

YouTube prömiyerleri, zoom canlı ve kayıt oyunları, çevrimiçi söyleşiler, oyun okumaları, atölyeler, sosyal medya projeleri ve paneller ile dolu program 15 - 24 Aralık arasında gerçekleşiyor.