Fazla kilolarınız için yeni bir çözüm

Metabolik balans yöntemi ile inatçı yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Uzmanlar, metabolizmayı dengeleyen metabolik balans yönteminin, inatçı kilolardan kurtarırken, insülin direnci, metaboliksendrom, obezite ve tiroid hastalıklarının tedavisine de katkı sağladığını kaydetti.

Metabolik balans ile kilo nasıl dengeleniyor?

Kişiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlıklı bir biçimde, gerekli miktarlarda alır. Bu şekilde metabolizma daha sağlıklı çalışır. Kişi besinlerini kişisel özellik ve kan değerlerine göre, ideal biçimde aldığı ve sağlıklı kurallara göre hazırladığı için kilosu kısa zamanda kontrol altına alınır. Bu sayede insülin başta olmak üzere vücuttaki önemli rol oynayan hormonların salgısı da dengelenir. Kişi, sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan sağlığını koruyarak kilosunu düzenleyebilir.

Tamamen kişiye özel

Metabolik balans kişiye özel, bünyenin ihtiyacına uygun sağlıklı bir beslenme programı ve aynı zamanda günde 3 öğün beslenme prensibi sebebiyle uygulaması kolay ve sürdürülebilir bir beslenme düzeni. Metabolik balans beslenme sisteminde kişi kısa sürede büyük oranda yağ kaybediyor, su kaybı ise minimum seviyede kalıyor, bu yüzden hızlı kilo kaybı olsa bile bir sorun yaşanmıyor. Hızlı geri dönüş görülmüyor ve kilo dengede kalıyor.Tamamen doğal bir beslenme şekli uygulanırken, herhangi bir ek ürün önerilmiyor. Başarıda belirleyici faktör ise verilen programın uygulanması ve önerilerin mutlaka yerine getirilmesi. Kişiye özel hazırlanan Metabolik balans, açlık çekilmesi nedeniyle programdan vazgeçilmesine engel olacak şekilde hazırlanıyor.

En az 14 gün

Hazırlık dönemi, beslenme konusunda doktor ile görüşme ile başlıyor. Laboratuvar tahlillerine göre kişiye özel bir beslenme planı yapılıyor. Bu plan çerçevesinde vücudu koruyacak olan basit ve sorunsuz beslenme değişiminin hazırlığı yapılmış oluyor.

İkinci aşama, en az iki hafta devam edecek sıkı beslenme dönemi. Bu süreçte, tamamen sağlıklı bir beslenme programı uygulanıyor.

Üçüncü aşamada ise artık dikkatlice önceki aşamada izin verilmeyen besinleri ve miktarları deneme kısmı başlıyor. İşte bu süreçte kişiye en iyi uyan beslenme şekli oluşuyor.

Dördüncü aşama yani kiloyu koruma dönemi ise belirli bir zamanla sınırlı değil. Program en az 14 gün sürüyor.

Yorumlar

YORUM YAZ