Günde 2 bardak süt içerek fazla kiloları önleyin

Ramazan sonrası gelen Bayram tatili ile alınan kiloların sağlıklı bir şekilde verilebilmesi ve açlık hissinin giderilmesi için günde 2 bardak süt içilmesi öneriliyor.

Zayıflamamızı zihnimiz engellemesin

Zayıflamak için yaptığınız diyet ve egzersizler kadar psikolojiniz de çok önemli bir role sahip. Bunun için zihninizin sizi kandırmasına izin vermeyin.

Zayıflayamamamızın nedeni

Aldığınız kiloları vermeniz için diyet ve spor programı en etkili olandır. Fakat yapacağınız programlar etkili olmuyorsa refleks terapi ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Doğru yürü! 4 haftada 4 kilo ver!

Doğru yürü! 4 haftada 4 kilo ver!

İngiliz fitness uzmanı Joanna Hall, doğru yürüyüş teknikleriyle hem ağrıların giderileceğini hem de fazla kilolardan kurtulunabilineceğini belirtti.

Kalbinizi yoran 6 hastalığa dikkat edin

Kalbinizi yoran 6 hastalığa dikkat edin

Prof. Dr. Harun Arbatlı, kalp sağlığını korumak için dikkat edilmesi gereken hastalıklar hakkında bilgi verdi.

Fazla kilo 12 tür kanseri tetikliyor

Vücut kitle indeksi'ne göre (VKİ), kilomuzdaki her 5 kg artışın ve bel bölgemizin 10 cm genişlemesiyle fazla kilo artışına neden olduğunu belirten uzmanlar, bu artışın farklı kanser türlerini ortaya çıkardığını söyledi.

Hastalarına örnek olmak isteyen diyetisyen 50 kilo verdi

Mezun olduktan sonra fazla kiloları nedeniyle iş bulamayan Meltem Baburcan, hastalarına örnek olabilmek için 1.5 yılda 50 kilo verdi.

Elma tipi erkeklerde ve armut tipi kadınlarda obezite riski

Erkeklerde elma tipi, kadınlarda ise armut tipi vücut obezite riskini artırıyor. Prof. Dr. Oğuzhan Karatepe, konu ile ilgili bilgi verdi.

Fazla kilolu çocukları bekleyen 6 rahatsızlık

Uz. Dr. İncilay Üstündağ, fazla kilolu çocuklarda görülen sağlık sorunları ilgili bilgi verdi.

Verilen kiloyu korumak için yapılması gerekenler

Fazla kilolarınızdan kurtuldunuz ve amaçladığınız kilonuza ulaştınız. Peki, şimdi ne yapmanız gerekiyor? İşte verilen kiloyu korumak için yapılması gerekenler...