Farklı ten renklerine sahip olan ikiz bebekler

Abone Ol 

2016 yılında Judith Nwokocha, farklı ten renklerine sahip ikizler doğurdu. Kadın, yeni doğan bebeklerini, esmer bir erkek bebek olan Kamsi’yi ve bir albino kız bebek olan Kachi’yi ilk gördüğünde şaşırmıştı. İkizler, annelerinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmasının ardından hemen sansasyon yarattı ve internette viral oldu.

Kanada Calgary’den bir fotoğrafçı olan Judith Nwokocha, biri esmer biri albino olmak üzere ikiz doğurdu.

Kadının esmer olan küçük oğlu Kamsi ve daha sonra albinizm teşhisi konan kızı Kachi ile ilk tanıştığında ne yapacağını şaşırmıştı.

Judith, Bored Panda’ya yeni doğanları ilk gördüğünde bunun bir hata olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Bana yanlış bebek verildiğini düşündüm. Bir hatayı düzeltmelerini ve bana esmer bebeğimi vermelerini bekliyordum ama tek duyduğum tebrikler ve başka bir şey değildi.”

“Yavaş yavaş, onun benim bebeğim olduğunu kabullendim. Ve sadece nedenini merak edebiliyordum.” 

”Bir anlık kafa karışıklığı oldu ama onu taşıdığımda bu kısa sürede eriyip gitti. Hemşireler onları göğsüme koyduğunda ikisi için de saf bir aşktı.”

“Günler haftalara dönerken toplumun onları nasıl göreceğini merak etmeye başladım. Afrika’da albinolara zorbalık yapılıyor ve onlara iyi davranılmıyor, bu yüzden endişelendim”

“Neyse ki, daha medeni bir ülkede yaşıyoruz ve insanlar ikiz olduklarını öğrenince şaşırsalar da çok fazla nezaket ve hayranlık gösteriyorlar.”

”Kızım birkaç kez zorbalığa uğradı ama gördükleri sevgi çok daha büyük. Farklı hissetmemesi için ona sürekli olarak ne kadar güzel ve eşsiz olduğunu hatırlatıyorum.”

“Onlar en iyi arkadaşlar ve birbirlerini çok koruyorlar. Sık sık bana neden farklı olduklarını soruyorlar ve ben de onlara Tanrı’nın onları farklı yarattığını söylüyorum.”

“Onları aldığımda kızımın renginin kahverengiye dönmesi için dua ettim.”

”Bugün, bir milyon dolar verseler farklı olmasını istemem.”

”Albinizm güzeldir”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu