Farkındalık kazanmanızı sağlayacak kişisel gelişim kitapları

Daha az stres yaşamak, daha iyi ilişkiler kurmak ve hayata pozitif bakabilmek için farkında olmak şart. İşte farkındalık kazanmanızı sağlayacak kişisel gelişim kitapları.

Yaşadığımız her an çok kıymetli. Ancak ne kadarının farkında olabiliyoruz ki? Kendimizi sevmek, daha güçlü, daha iyi ilişkiler kurmak, hayata pozitif bakabilmek, daha az stres yaşamak için farkında olmak şart. Peki, nasıl? İşe farkındalık kazanmanızı sağlayacak kitaplarla başlayabilirsiniz. İşte, sizin için hazırladığımız kişisel gelişim kitapları listesi!

İnsanın Anlam Arayışı - Viktor Emil Frank

İnsanın Anlam Arayışı, 1945'te toplama kampından sağ çıkmayı başaran Psikiyatrist Viktor Emil Frank tarafından yazılmış. Yazar, kitapta insanın ne koşulda olursa olsun yaşadığı olaylara karşı kendi tutumunu belirleyebileceğini, bu tutum sayesinde kendi yolunu seçeceğini ve böylece özgür olabileceğini anlatıyor. Kitap, kendini anlama ve bulma yolunda pek çok kişiye rehber oluyor.

Toplama kampını yaşadıktan sonra dahi hayatın bir amacı, anlamı olabileceğine inanan Viktor Emil Frank, kitabında da bu anlam arayışını konu alıyor. İnsanın Anlam Arayışı, hayatının farkında olmak isteyen herkesin okuması gereken bir kitap.

Farkındalığı Anlamak, Farkındalığı Yaşamak - Atila Gönder

Farkındalık kazanmak, farkında olmak için onu önce anlamak, nasıl bir şey olduğu bilmek gerekir değil mi? Sonrasında sıra zaten onu yaşamaya gelecektir. Atila Gönder de Farkındalığı Anlamak, Farkındalığı Yaşamak isimli kitabında bize farkındalığın ne olduğunu anlatıyor. Farkındalık olmazsa hayatın ne kadar tatsız tutsuz, mutluluğun ne kadar uzak olduğunun altını çiziyor. Hayatı dikkat ederek, farkında olarak yaşamak konusunda bizi bilgilendirirken de günlük hayatta yaşanmış örnekler veriyor. Sıkıcı, ağdalı dilde yazılan karmaşık kitaplardan yorulduysanız Atila Gönder'in su gibi akıp giden, farkındalığın değerini bir kez daha görüp iyice anlamanızı sağlayacak bu kitabı mutlaka okuyun.

Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli - Eline Snel

Farkındalık kazanmak için en iyi yöntemlerden biri düzenli olarak meditasyon yapmak. Anda kalıp o anki duyguları, düşünceleri, beden hislerini dinlemek, kimini uzaklaştırmak, kimini de kabullenmek... Eline Snel, Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli kitabında çocuklar için meditasyon nasıl yapılır, adım adım anlatmış. Ancak bu kitap sadece çocuklar için değil! Eğer farkındalık, mindfulness, meditasyon gibi konular ilginizi çekiyorsa ve meditasyon yapmaya başlamak istiyorsanız Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli sizin için de sevimli bir rehber olabilir. Üstelik dilerseniz kitabı çocuğunuzla birlikte okuyabilir, onun da farkındalıkla tanışmasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz ya da öğrencileriniz için başka bir meditasyon kitabı arıyorsanız Dominique Dumont'un Minikler İçin Meditasyon kitabını da inceleyebilirsiniz.

Bir Yol Var (Mindfulness ile Yaşamı Değiştirmek) - Prof. Dr. Taner Danıcı

Bir Yol Var kitabının yazarı Prof. Dr. Taner Danıcı, aslında metabolizma ve diyabet uzmanı, Türk Obezite Vakfı'nın da başkanı. Ana dalı beslenme olan bir profesörün farkındalık ve mindfulness ile ilgili bir kitap yazması şaşırtıcı gelebilir. Ancak aslında durum hiç de öyle değil. Yaşamın her anını ele alan farkındalık durumu, aslında yeme biçimleriyle de alakalı. Prof. Dr. Taner Danıcı da Bir Yol Var kitabında Mindfulness ile yemekle olan ilişkimizi nasıl düzeltebileceğimizi, genel olarak yaşamımızı nasıl değiştirebileceğimizi irdeliyor. Üstelik tüm bunları yaparken akıcı ve yalın bir dil kullanıyor, somut, anlaşılır örnekler veriyor. Bu da kitabın hayat ile bağlantısını çok daha netleştiriyor. Bir Yol Var (Mindfulness ile Yaşamı Değiştirmek), hayatın her anında farkında olmak isteyenlerin keyifle okuyacağı, pek çok şey öğreneceği bir kitap.

Farkındalık kazanmak, anı en iyi şekilde yaşamak için okumak şart. Hem farkındalık kazanacağınız kişisel gelişim kitapları hem de diğer tüm kitap ihtiyaçlarınız için online kitap mağazalarını tercih edebilirsiniz. Bu arada www.kupon.net sitesini ziyaret ederek d&r, idefix, kitapseç, n11, hepsiburada gibi online kitap alışverişi yapabileceğiniz mağazaların güncel indirim kuponlarını da bulabilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ