Evsiz çocuğun okuma azmi göz yaşarttı

Filipinler'de evsiz bir çocuğun, bir restoranın dışına yansıyan ışıkta ödevini yaparken çekilen fotoğrafı görenleri duygulandırdı.

Filipinler'in başkenti Manila'da 9 yaşındaki evsiz bir çocuğun, bir restoranın dışına yansıyan ışıkta ödev yapmaya çalışması görenleri duygulandırdı. Daniel Cabrera adlı çocuğun fotoğrafını tıp okuyan Joyce Torrefranca çekti.

Telegraph'ın haberine göre, fotoğrafı daha sonra Facebook'ta paylaşan Torrefranca, küçük çocuğun kendisine daha fazla çalışmak konusunda ilham verdiğini ifade etti. Binlerce kişinin paylaştığı fotoğrafa gelen yorumlar arasında, " yaşam standartlarının kıymetinin bilinmesi gerektiği” de bulunuyor.

Evi yandı babası hayatını kaybetti

Daniel'in evinin yandığı ve babasının hayatını kaybettiği belirtilirken, küçük çocuğun genellikle annesiyle dilencilik yaptığı bildirildi. Eğitim görmeye kararlı olan Daniel'ın okulda başarılı ve mutlu olduğunu söyleyen öğretmeni Rosalina Detuya, "O zeki ve sınıftaki tartışmalara katılıyor” dedi.

Yorumlar

insan 09-07-2015 17:14:45

zaten okumanın ve ilmin kıymetini böyleleri biliyor, odtü lü zengin çıkmalarına bak sade artistlik peşindeler

Adaletsiz dünya 09-07-2015 15:19:56

Sikayet ettiginiz Hayat,Belkide bir baskasinin Hayalidir...!!

ALİ 09-07-2015 14:25:37

İNŞAALAH OKURSUN BE ÇOCUK İNSANLIGA FAYDALI OLURSUN EGER TURKIYEDE OLSAYDIN SANA BIR YARDIM ELİ UZATABILIRDIM AMA ÇOK UZAKSIN .İNŞLH ORDAKİ İYİ İNSANLARIN DİKKATINI ÇEKERSIN

YORUM YAZ