Stephen Hawking kimdir

Dünyanın fikirlerine, teorilerine şaşkınlıkla baktığı, tüm hayatını, yaşama olan sevincini gıptayla izlediği deha Stephen Hawking’in hayat hikayesidir.

Ömer Hayyam kimdir

Aklının yolunu birçok buluştan geçirmiş, buna rağmen en çok rubaîleri ile tanınmış adam Ömer Hayyam’ın hayat hikâyesidir.

23 Nisan Dünya Kitap Günü

23 Nisan, "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olmasının yanında 1995'ten bu yana "Dünya Kitap Günü" olarak kutlanmaktadır.

Hawking’den evren ve yaşam üzerine 12 aforizma

Hawking’den evren ve yaşam üzerine 12 aforizma

Kendini, “Nasıl ve neden diye sormaktan asla bıkmamış bir çocuk” olarak tanımlayan, dönemin Einstein’inden evren üzerine söylediği 12 aforizma.

Bir değişim hikayesi: Melina's Mom

Bir değişim hikayesi: Melina's Mom

İlk önce blogger anne Melina's Mom olarak tanıdığımız Merve Öztürk, ''Seni Beklerken'' kitabından sonra yazar kimliğiyle de sevenlerinin kalbindeki yerini sağlamlaştırdı.

İyi huylu stres var mı

Kararında stres insanı başarıya götürüyor.

Stephan Hawking: Evreni bile çözeriz ama kadınları asla

Ünlü fizikçi ve kozmolog Stephan Hawking'den itiraf: "Fizikte doktora yaptım. Ama kadınlar hala benim için evrendeki en gizemli varlıklar..."

İnsanlar değişime değil değiştirilmeye karşı

İnsan kendi gücünün farkında olmalı, kendine inanmalı ve hayatıyla ilgili kararları kendi verebilmeli. Bu durum tam tersiyse ve değişmek istiyorsanız işte size işin uzmanından öneriler...