Evliliğin 40 yılını 40 dakika gibi geçirmek isteyenlere tavsiyeler

Yeni evlilerin ya da evleneceklerin bilmesi gereken basit gerçekleri anlatan 40 yıllık çift...

Birçoğumuz evliliğe adım atarken sonsuza kadar çok mutlu yaşayacağımızı düşünüyoruzdur. Çok saf, genç ve iyimseriz ve sevginin her zaman bir yolunu bulacağından eminiz. Ancak evliliği sürdürmek çaba, fedakarlık istiyor. Bir çift, 40 yıllık evliliği boyunca kocasıyla birlikte öğrendiği şeylerden bahsediyor.

Yeni evlilere ve evlenecek olanlara basit hatırlatmalar

- Evliliğin kölelik değil ortaklık olduğunu unutmayın. İstediğiniz her şeyi elde etmek çok güzel, ama bütün isteklerini ve hayallerini gerçekleştirmek zor olabilir. Ve iki taraf da bunu kabul ederek çözüm yolu bulamalı.

- Yaşamınızda meydana gelen tüm zorlukların sorumluluğunu almak önemlidir. Eşini suçlamak kolaydır ama sağlıklı bir şey değildir.

- İki taraf da birbirinden farklı olabilir. Eğer yeterince esnek, açık fikirliyseniz evliliğinizi heyecan verici bir yolculuğa dönüştürebilirsiniz.

- Tartışmalarınızı bir fırsata çevirin. Bu, neye ihtiyacınız olduğunu, güçlü ve zayıf yönlerini görmenizi sağlar.

- Bir şey yaparken eşinişin fikrini de alın. Çünkü bu, eşinizin görüşlerini önemsediğini gösterir.

- Söyleyeceklerini dinlemelisin. Yalnızca kendi düşüncelerinize odaklanırsanız ne kadar önemli şeyler söylediğini kaçırabilirsiniz.

- Kimin hatalı olduğunu kanıtlamak yerine, ileride hatırlayacağınız mutlu anılar bırakın.

- Bağışlama, öğrenmeniz gereken en önemli şeydir. Affedilmeyecek hiçbir şey yoktur. İki taraf da yanlışlar yapabilir.

- Sorumluluk alın ve eşinizin tüm beklentilerinizi karşılamasını beklemeyin. Her ortağın her durumda ilişkiye eşit bir katkı yapması gerektiğine inanın.

- Bazen çok meşgul olabilirsiniz. Ama asla merhaba ve hoşça kal öpücüğünü unutmayın. Bu, bir kıvılcımı canlandırabilir.

- İnsanlar etrafında olun bitenlere dikkat etmeyi çok sever. Ve başkalarının hayatları daha parlak, kusursuz görünebilir. Ancak asla öyle değildir. Tüm çiftlerin üstesinden gelmesi gereken zorlukları vardır. Sadece sizin evliliğinize özel bir durum değildir. Sorunlar, olgunlaşmanıza ve daha da yakınlaşmanıza yardımcı olabilir.

- Asla başka biriyle aynı veya farklı konular hakkında tartışmayacağınızı düşünmeyin. Kendin gibi birini asla bulamazsın.

- Ne kadar evli olduğunuzu veya birlikte ne kadar şey yaşadığınız önemli değil. Bazen kendinizi bir şey ifade etmeyen saçma sapan şeylerin içinde bulabilirsiniz.

- Hayat göz açıp kapayıncaya kadar geçecek. Ertesi gün hatırlamayacağınız şeylere ne kadar az zaman harcarsanız o kadar mutlu günleriniz olur.

Yorumlar

YORUM YAZ