Eviniz mis gibi koksun istiyorsanız mutlaka denemelisiniz!

Bayramda gelen misafirlerinizi hayran bırakacak ve evinizin miss gibi kokmasını sağlayacak 3 kolay tavsiye

Abone Ol 

Bayram geldi çattı, temizlikler yapıldı ancak gelen etlerden dolayı eviniz bu kokuyla savaşamıyorsa çözümü oldukça basit. Bilirsiniz ki her evin kendine has bir kokusu vardır, evin içinde yaşayanlar zamanla bu kokuya alışır ve hissetmez ya da garipsemez. Evimizde pişirilen yemeklerin kokusu ya da diğer etkenler istenmeyen kokulara sebep olabilir. Bu durum misafirlerimiz tarafından hoş karşılanmayacaktır. 

  Peki istenmeyen kokulardan çok kolay birkaç yöntemle kurtulabileceğinizi söylesem. Bahsedeceğim bu teknikleri uygulayarak evinizin miss gibi kokup, ferah kalmasını sağlayabilirsiniz. 

  • Halılarınızı uygulayacağınız bu teknik, evinizin havasını tamamen değiştirecek. Karbonatın içerisine bitkisel uçucu yağ olan lavanta ve limon yağını ekleyip karıştırın. Halıların üzerine serpin ve 1 saat sonra süpürün. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bu yöntem çok etkili olacak.

  • Lavabolardan gelen kötü kokulara birebir çözüm olacak bu yöntem oldukça basit. Eviyenizin için karbonat ve limonla iyice ovalayın ve kaynar su dök, yıka. Mis gibi kokuyu sizde fark edeceksiniz.

  • Eviniz buram buram kahve koksun istiyorsanız bu yöntem tam size göre. Kahve çekirdeklerini bir kaseye doldurun ve üzerine küçük bir mum yakın. Mum yandıkça kahvenin aromatik kokusu iyice ortaya çıkacaktır.

  • Yediğiniz meyvelerin kabuklarını atmayın ve bir tencere suyun içerisinde bu kabuklarla birlikte kaynatın. İçerisine aromatik yağlarda ekleyebilirsiniz. Kaynattıktan sonra bu karışımı evinizde gezdirin ve muhteşem kokuya şahit olun.

  • Ayrıca evinizde adaçayı yakarak hem kötü kokulardan kurtulursunuz hem de negatif enerjiyi evinizden atarsınız.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu