Evdeki malzemelerle makyajınızı tamamlayın

Birçok blogcunun da uyguladığı bu püf noktalar işinizi kolaylaştırabilir. Evde bulunan malzemelerle makyajınızı kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Blogcular makyaj uygulamalarını daha kolay ve ucuz hale getirmek için her türlü püf noktayı kullanıyor. Gümüş eşya, çocuk kozmetiği ve hatta koli bandı gibi malzemeleri kullanıyorlar. Bu ilginç ve popüler önerileri deneyebilirsiniz.

- Fondöten uygularken mükemmel tonu oluşturmak için 2 renk kullanabilirsiniz. Koyu ve açık. Bir satranç tahtası gibi yüzünüze uygulayın ve renkleri birbirine karıştırın.

- Göz altındaki morlukları kapatmak için önce kırmızı ruj sürüp ardından kapatıcı ile son dokunuşu yapabilirsiniz.

- Eyeliner çekerken zorlanamamak için kaşık kullanabilirsiniz. Kaşığı gözünüzün köşesine doğru bastırın ve eyeliner ile bir çizgi yapın.

- Daha hacimli kirpikler için bebek pudrası kullanın. Bir kat rimel sürüp üstüne bebek pudrası sürün ve tekrar rimel sürün. Böylece kirpikleriniz hem doğal hem de hacimli görünecektir.

- Dudaklarınız dolgun göstermek için duydak kalemi ile çizgiler çekin. Dudakların üzerine bir desen çizin ve sonra açık renk ruj sürün ve üstüne biraz dudak parlatıcısı koyun.

- Bir gölgelendirme ya da ruj fırçası ile gözlerinize renkli eyelinerlar çekebilirsiniz. Ruj, göz kapağına bulaşmaması için mat rujlar kullanın.

- Yüzünüzü şekillendirmek için koli bandı kullanabilirsiniz. Her yanağa üçgen olacak şekilde 2 parça bant yapıştırıp aradaki boşluğa koyu bir renk uygulayın.

- Çatal yardımı ile burnunuzu şekillendirin. 4 dişli bir çatalı burnunuza yerleştirip 3 eşit çizgi çekin.

Yorumlar

YORUM YAZ