Evde yapabileceğiniz 5 yaşlanma karşıtı yüz masajı tekniği

Abone Ol 

Hiçbir şey lüks, rüya gibi kokulu derin bir temizlik hissini yenemezken evde harika bir yüz bakımının faydalarından gerçekten yararlanmak istiyorsanız, hareketleri bilmeniz gerekir. yüz bakım uzmanlarının yaptığı çılgın el hareketlerini ve masaj tekniklerini biliyor musunuz? Evet, zamanla ciddi yaşlanma karşıtı sonuçlar görmek istiyorsanız çok önemlidirler. Uzmanlara göre her sorunlu alan için en iyi yüz masajı teknikleri vardır. Ve iyi haber şu ki, teknikleri evde kendi başınıza uygulayabilirsiniz. Bunu ne kadar sık yaparsanız, sonuçlar o kadar etkileyici olacaktır.

Evde yapabileceğiniz 5 yaşlanma karşıtı yüz masajı tekniği #1

Boyun için

Yaşlandıkça, boyunlarımızdaki derinin görünümü büyük ölçüde değişebilir. Vücudun başka yerlerine kıyasla çok ince, narindir ve daha az yağ üretir. “Yaşlandıkça boyunlarımızdaki deri incelir, cildimizde büyük bir kalsiyum kaybı olur ve gözle görülür bir kas eksikliği olur.”  Boyundaki derinin hassas yapısı ve erken yaşlanmaya daha yatkın olması nedeniyle, yüz cilt bakımınızı her zaman boyun bölgesine kadar masaj tekniği kullanarak yapmanız önemlidir.

Teknik: En sevdiğiniz  yüz yağını alın , ellerinizi yüzün yanından aşağı doğru kaydırın ve boyun tabanından çene ucuna ve çene hattına kadar yukarı doğru, süpürme hareketleriyle, yerçekimine karşı baskı uygulayarak baskı uygulayın. Uygulama için süpürme hareketlerini kullanmak, bölgeyi kaldırmaya ve krepe ve sarkmayı önlemeye yardımcı olur.

Evde yapabileceğiniz 5 yaşlanma karşıtı yüz masajı tekniği #2

Çene için

Çene bölgesi, özellikle yaşlandıkça genellikle şişmeye ve sarkmaya eğilimlidir. Herhangi bir medikal operasyon geçirmeden kalkık, daha yontulmuş bir çene yanılsaması yaratmaya yardımcı olmak için şekillendirme masaj tekniklerinin kullanılmasını önerir. 

Teknik: İşaret parmağınızı ve baş parmağınızı kullanarak küçük bir 'V' şekli yapın. Ardından, orta ila sert basınç kullanarak, çene boyunca bastırarak 'V'yi çeneden kulağa yavaşça hareket ettirin. Bunu sıkılıkla yapmak, kaldırma hareketinin çeneyi şekillendirmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir. 

Evde yapabileceğiniz 5 yaşlanma karşıtı yüz masajı tekniği #3

Gözler için

Yüzün diğer bölgelerinin aksine, göz çevresine masaj yapmak söz konusu olduğunda daha hassas olmalıyız. Göz çevresindeki cilt son derece ince ve çok hassastır. Ayrıca erken yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biri olabilir. Doğru şekilde bakılmazsa kuru, şiş ve tıkalı hale gelebilir. Bölgenin etrafındaki derinin sürekli olarak işlem görmesi, durumu daha da kötüleştirir. Bu nedenle bölgeye çok farklı davranmak gerekebilir. Hassas cilt bölgesini manipüle etmek zorunda kalmadan gözleri gerçekten kaldırabileceğinizi ve canlandırabileceğinizi ortaya koyuyor. Göz çevresindeki kasları çalıştırarak daha parlak, aydınlık bir görünüm kazanmak için alın ve kaş kemiği üzerinde masaj yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Teknik: Parmaklarınızın ilk eklemlerini kullanarak kaş kemiğine hafifçe baskı uygulayın ve alnı yavaşça yukarı kaldırın. Üç kez tekrarlayın: önce alnın ortasından, sonra kaş kemerinden ve son olarak kaşın sonundan. Bu işlemi sabah akşam tekrarlayın. 

Evde yapabileceğiniz 5 yaşlanma karşıtı yüz masajı tekniği #4

Yanaklar için

Yanak bölgesi çevresinde sıkı masaj teknikleri Dolaşım ve savunma görevlerini uyarmaya yardımcı olmak için hafif basınç uygulamak harika hissettirse de kalkık ve belirgin yanaklar için gerçek sonuçların yoğun bir yüz egzersizi yapmak gerekir. 

Teknik: Sağ elinizi yüzünüzün sağ tarafına koyun. Yanağın derisini geri çekmek için elinizi hafifçe bastırarak kullanın. Şimdi, on tekrar için sola doğru kuvvetli bir şekilde nefes verin. Elinizin yarattığı gerginliğe karşı elinizden geldiğince çok yapmaya çalışın. Sol tarafa da aynı işlemi tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu