Evde sırt kaslarınızı geliştirecek egzersiz yöntemleri

Hafta sonu boş durmayın, egzersizlerinizi ihmal etmeyin!

Abone Ol 

  Vücudun en önemli ve en büyük kaslarından olan sırt kasları estetik ve sağlık açısından oldukça önemlidir. Düzgün dik bir duruş ve şekilli güçlü sırt kasları giydiğiniz kıyafetlerin daha hoş durmasından, ağrılarınızın azalmasına kadar birçok sorunu çözüme kavuşturacaktır. Hedeflerinize evde hiçbir alet olmadan rahatlıkla kavuşabilirsiniz. İşte herhangi bir spor aletine ihtiyaç duymadan uygulayabileceğiniz hareketler. 

Köprü Hareketi

Köprü hareketi özellikle sırt kaslarınızın alt kısımları için oldukça iyi bir egzersizdir. Sırt üstü yatıp, dizlerinizi yukarı çekin ve ayaklarınızı yere sabitleyin, ayaklarınızdan destek alarak bel ve kalçanızı yerden kaldırın. Üst gövdeniz, karnınız ve bacaklarınız düz çizgi haline gelene kadar devam edin.

Şınav

Her ne kadar şınavın göğüs geliştirdiği bilinse de aslında sırt kaslarına da oldukça etki sağlamaktadır. Evde yaptığınız sırt egzersizleri sırt yağlarının yakılmasında çok etkilidir ve böylece daha iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Superman Hareketi

Superman hareketi vücudunuzun esnekliğini arttırarak aynı zamanda sırt kaslarınızın gelişmesini sağlar.

Bird Dog Hareketi

Bird dog hareketi evde spor aletleriniz olmadan yapabileceğiniz en etkili hareketlerdendir. Sırt kaslarınız için çok etkilidir aynı zamanda sırtınızın yanı sıra kalçalarınızı da güçlendirir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu