Evde kinetik kum yapımı

Çocuğunuzla kaliteli vakit geçirebileceğiniz, hem ekonomik hem de eğlenceli bu oyun favoriniz olacak.

Dijital çağda yaşamanın artıları mevcutken, çocuklarımız için durum pek de öyle değil. Uzmanlar ilk 36 aya kadar çocuklarımızı 3T dediğimiz tablet, televizyon ve televizyondan uzak tutmamız konusunda uyarıyor. Yoğun iş temposuyla birlikte bazen kurtarıcı gibi görünseler de anı kurtarmaya yardımcı 3T içeren aktiviteler, uzun vadede çocuklarımızın duyusal becerilerini köreltiyor. 36 aydan sonra ise sadece 30 dakika oynamaları veya izlemeleri uygun görülüyor.

Saniyeler içesinde hazır

Evde daha iyi zaman geçirmenize yardımcı olacak, çocuğunuzun duyusal gelişimine katkıda bulunacak bu oyunu hazırlamak oldukça basit. Sonrası ise çocuğunuzun hayal gücüne göre şekillenen çeşit çeşit oyun olacak. Çocuğunuzun düşsel gelişimine faydalı kinetik kum ile kaba motor gelişimini de desteklemiş olacaksınız. Hele de bir kaşık verip aktarma yapmasına imkan tanırsanız ince motor gelişimini de desteklemiş olursunuz.

Kinetik kum nasıl yapılır

Malzemeler

- 2 bardak irmik

- 1 bardak un

- 1 çay bardağı sıvı yağ ya da bebe yağı

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini dikdörtgen şeklinde şeffaf bir kaba alıp karıştırın. İşte, hazırlaması oldukça basit bu kumun içerisinde kimyasal, zararlı hiçbir madde yok. Sevdiği oyuncakları da yanına koyduktan sonra bütün oyunu çocuğunuzun yaratıcılığına bırakın.

Gizem Bozdağ

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

Emel 01-05-2020 18:21:16

Un ne kadar koyuluyor

Veli 11-11-2019 11:42:08

Gıda ürünleri ile oyun olmaz. Bunlarla oyun oynayan, gıdanın değerini ve önemini bilmez. Gereken hürmeti göstermez, sağa sola atar. Deniz veya ırmaktan, sarı veya siyah kum alın. Gerçek kum ile oynasın çocuklar.

YORUM YAZ