Evde çiçek bakım tüyoları

Çiçekleriniz uzun ömürlü olmuyorsa bu yazım sizlere.

Abone Ol 

Oldum olası çiçekleri çok severim. En sevdiğim şu diyemem ama Şakayığa ayrı bir sempatim olduğunu da inkar edemem. Yolda yürürken cıvıl cıvıl çiçeklerin önünden geçerken dayanamayıp ve bakmaya heveslenip aldıysanız ya da özel bir günde dalından koparılmasına dayanamayan biri size saksıda çiçek hediye etmişse, ki o zaman hep daha bir kıymetli olur, daha bir özenli bakarız ya da bakmaya çalışırız. Peki aldığımız bitkiler hemen ölüyorsa bir şeyleri yanlış yapıyor olabilir miyiz? O halde gelin birlikte neler yapabiliriz görelim.

Gün ışığı her canlıda olduğu gibi bitkilerde de çok önemlidir. Çiçeklerinizi evinizin gün ışığı alan bölgelerine yerleştirmeye çalışın. Türlerine göre bazı bitkilerde değişiklik gösterebilir, doğrudan gün ışığına maruz kalmaması gereken bir bitki bakıyorsanız yaprakları sararacaktır.

Çiçekleriniz hemen ölmesin istiyorsanız başlangıçta bakımı daha kolay bitki seçimleri yapın. Aloe vera, kaktüs, Afrika menekşesi gibi bitkileri listenize ekleyebilirsiniz.

Çiçeklerinizi çok fazla sulamak yapabileceğiniz en büyük hatalardan olabilir. Fazla sulama sonucunda bitkilerin kökleri çürümeye başlar. Toprağın kurumasına müsaade etmek bitkilerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Çiçeklerinizin yerini çok fazla değiştirmemeye özen gösterin. Çiçekler için uygun yer bulunduğunda maksimum verim sağlanır. Çiçeklerinizin yerlerini değiştirmekten farklı şekillerde dekore etmeyi seviyor olsak da çiçeklerin pek hoşuna gittiğini düşünmüyorum.

Çiçeklerinizle konuşmanız, onları sevginizi göstermeniz de bitkilerinizin çiçek açması açısından oldukça önemlidir. Evinizde ağırladığınız kötü, negatif enerji dolu bir insan çiçeklerinizin solmasına sebep olabilir.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu