Estetisyen Nimet Aycan ile Hollywood Bakımı üzerine konuştuk

Uzman Estetisyen Nimet Aycan, son zamanların popüler güzellik akımı ‘Hollywood Bakımı’ hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Kış aylarının etkilerini görmeye başladığımız şu günlerde, koronavirüs salgınıyla birlikte kullanılmaya başlanan koruyucu maskelerin oluşturduğu cilt problemlerine çözüm olacak yöntemler hakkında konuşan Uzman Estetisyen Nimet Aycan, Hollywood Bakımı ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

- Nimet Aycan kimdir ve neler yapıyorsunuz? Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?

Cilt bakımı ve kalıcı makyaj uzmanı aynı zamanda eğitmeniyim. İki yıldır güzellik sektöründe kişilerin yaşlanma sürecini, sağlıklı yaş alma sürecine çevirebilmek adına hizmet vermekteyim.

- Mevsim geçişlerinde ve kış aylarında cildimizi korumak için nasıl önlemler almalıyız?

Mevsim geçişlerindeki ısı, nem, rüzgâr, ultraviyole değişiklikleri cildi olumsuz etkiler. Yazın ısınan hava ve artan nem etkisi ile cilt gözenekleri açılır, sebum üretimi azalır, kılcal damarlar genişler. Soğuyan hava ile birlikte ise gözenekler sıkılaşır ya da sebum salgısı artar. Dolaşım sistemi ısı kaybını önlemek için kanı daha içerilere çektiğinden cildin kan akışı azalır ve cildin beslenmesi bozulur matlaşır. Rüzgâr ise nemin uzaklaşmasına ve cildin aşırı kurumasına çatlamasına sebep olur bu sebeple kış aylarında cildimizle ilgili alacağımız önlemlerle bu süreci sorunsuz atlatabiliriz.

- Peki, oluşan cilt kuruluklarına karşı nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz?

Cildin dışarıdan olduğu kadar içeriden de beslenmeye ihtiyacı vardır. Günde en az iki- üç litre su tüketimi, düzenli uyku, alkol ve sigarasız yaşam, düzenli beslenme, yeterli protein alımı, vitamin ve antioksidan desteği cildiniz için yapabileceğiniz en iyi iç destek olacaktır. Dışarıdan beslerken ise mevsim normallerinde su bazlı nemlendiriciler yeterli olabiliyorken kış aylarında yağ içerikli ve onarıcı özelliği yüksek olan nemlendiriciler kullanılmalıdır. Çok sıcak suyla yüzü yıkamak cildi kurutup matlaştıracağı için ılık su ile alkol içermeyen temizleyiciler ile yüz yıkanmalı, haftada bir serum ve nem maskeleri ile desteklenmelidir. Sonbahar ve kış aylarında da güneş koruyucu kremler mutlaka kullanılmalıdır. Çünkü gün ışığının olduğu her mevsimde her saatte cildimiz UV ışınlarına maruz kalır.

- Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir uygulama olan 'Hollywood Bakımı' nedir ve kimlere uygulanabilir?

Kış ayları cildimizin yapılanması için en doğru aylardır. Öncelikle cildi ölü hücrelerle kalınlaşan üst deriden arındırarak başlıyoruz. Türkiye'de muadillerine göre Segment üstü cihazımızla dokuz başlıkla 11 farklı bakım yaparken doğru dokuda ve her cilt tipine uygun farklı geliştirilmiş solüsyonlar ve canlı doku dediğimiz Dermiste çalışan Farma kozmetik ürünlerle kombine çalıştığımız bir bakım olan Hollywood Bakımımda, bir yandan derinin üst tabakaları tedavi edilirken diğer yandan nem vitamin aminoasit ve mineral desteği ile derinin alt tabakalarını beslemekteyiz. Hollywood Bakımı, kadın- erkek farketmeksizin ergenlik döneminde hormonal dengenin değişmesi sebepli akne problemi yaşayan gençlerimizde de güvenle uygulamaktayız.

- Kaç seans uygulanır ve gözle görülür etki ne zaman çıkmaya başlar?

Hollywood Bakımı, dört mevsim uygulanabilir ve etkisi seans sonrasında hemen gözle görülür.

Cildimizin 15 ile 28 gün arasında kendini yenilediğini düşünürsek sağlıklı yaş alma sürecini koruyabilmek adına aylık total cilt bakımı olarak programlıyoruz. Alınan sonuçların korunabilmesi ve kalıcılığı için cildin kendini yenileme süreci olan 28 günde bir tekrarlanması önerilmektedir. Bunun dışında gözenek sıkılaştırma, akne sıkar leke tedavisi, cilt gençleştirme de kişiye özel protokollerle uygulamaktayız.

- Uygulamanın etkinlik süresi nedir ve ne sıklıkta tekrarlanmalıdır?

Hollywood Bakımının etkinliğini arttırmak için işlem sonrasında gözeneklerimiz ilk yarım saatte kapanmaya başlar ve bu süreç 72 saatte tamamlanır. Bu sebeple hijyene dikkat etmeli gerekli görülmüş ve cildin ihtiyacına göre evde bakım ürünü tavsiye edilmişse kişi ev devam ürünlerini kullanabilir.

Hollywood bakımının kullanıldığı alanlar;

- Cildin derinlemesine temizlendiği, beslendiği, nemlendirilip ölü deri tabakasının mikro düzeyde soyularak, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine bildiği bir total cilt bakım sistemidir.

- Tıkalı gözeneklerin açılmasına, genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur.

- Siyah noktaların azalmasına yardımcı olur (Komedon tedavisi)

- Cilt tonunun düzenlenmesine ve bozulmuş cilt dokusunun onarılmasına yardımcı olur.

- Ciltteki sebum fazlasını temizleyerek cildin sebum üretiminin dengelenmesine yardımcı olur.

- Sivilce (akne) tedavisi ile yeniden akne oluşumunun azalmasına yardımcı olur.

- Cildin nemlendirilmesine yardımcı olur.

- İnce çizgilerin ve ince kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

- Cildin elastikiyetinin ve kolajen üretiminin artırılmasına yardımcı olur.

- Güneş hasarı ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı olur.

- Cildin canlandırılmasına yardımcı olarak daha aydınlık daha canlı ve daha genç görünmesini sağlar.

- Hollywood uygulamasının etkinliğini artırmak için öncesinde ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Özel bir cilt bakım rutini uygulamak gerekir mi?

Uygulama esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz. FDA onaylı son derece güvenli bir sistemdir.

Danışan sosyal yaşamına hemen dönebilir ertesi gün makyaj yapabilir.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ