Estetikte son trend’ler neler?

Her ne kadar estetik cerrahi tercihlerimizi ihtiyaçlarımız belirlese de moda ve trend’ler kararlarımızı ciddi şekilde etkileyebiliyor. Bu nedenle dönemsel olarak bazı estetik cerrahi uygulamalarının diğerlerinden daha popüler olduğunu söylemek mümkün. Estetik cerrahi uygulamaları arasında en yeni meme büyütme tekniğiyse yağ transferi. Vücudun karın ve uyluk gibi bölgelerinden alınan yağın kök hücreden zengin hâle getirilip, daha iyi bir görünüm için meme bölgesine enjekte edilmesiyle yapılıyor. Hastanın kendi bedeninden alınan yağ ve kök hücre enjeksiyonuyla yapıldığı için bu yöntem, diğer meme büyütme tekniklerine kıyasla en sağlıklı ve doğal seçimlerden biri olarak biliniyor.

Estetikte son trend'ler neler? #1

Sosyal medyanın alışveriş alışkanlıklarımız, kültürel aktivitelerimiz, fiziksel özelliklerimiz gibi pek çok konuda hayatımızı yönlendirdiği yadsınamaz. Sosyal ağların etkisiyle günümüzde çoğu kişi popüler isimlerin fiziksel özelliklere sahip olmayı talep ediyor. Bu nedenle de burun şekillendirme veya burun estetiği günümüzde oldukça popüler. Geleneksel rinoplasti sıkça tercih edilmeye devam ederken, ameliyatsız burun estetiğinde de yükseliş yaşanıyor.

Estetikte son trend'ler neler? #2

Günümüzün en çok tercih edilen müdahalelerinden biri de liposuction. Liposuction, vücudun pek çok bölgesinde uygulanabilmesi nedeniyle sıkça tercih edilen bir uygulama. Özellikle vurgulanması gereken konu, bunun kesinlikle bir zayıflama yöntemi olarak düşünülmemesi. Liposuction işlemi daha pürüzsüz, daha ince bir cilt tonu oluşturmak için cilt altındaki yağ dokularının alınması anlamına geliyor. Bu uygulama hem kadınlar hem de erkekler arasında popüler. Liposuction yapılan en yaygın alanlar ise; karın, kalça, sırt, uyluk ve kollar. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu