Eskiden AVM mi varmış dedirten en popüler pazarlar

Hem ucuz hem kaliteli olsun diyenler için İstanbul’un meşhur pazar yerlerini sizin için derledik.

Teknolojinin gelişmesi ve tüketim kültürünün yaygınlaşmasıyla alışveriş alışkanlıklarımız da değişime uğradı. Hemen hemen her semtte bulunan büyük alışveriş merkezleri, alışverişin ve sosyal hayatın merkezleri haline geldi. Hafta sonları alışveriş merkezlerinde, hafta içi de bilgisayar başında alışveriş sitelerinde dolaşır olduk. Oysa İstanbul güzelliğiyle olduğu kadar pazar ve çarşılarıyla da ünlü bir şehir.

Hem ucuz hem kaliteli olsun diyenler için İstanbul'un meşhur pazar yerlerini sizin için derledik.

1. Kadıköy Salı pazarı

Her türlü ev tekstil, süs eşyaları, kıyafet gibi ürünler başka yerde bulamayacağınız kadar ucuz. Yazlık günlük kıyafetler arayanlar için oldukça fazla çeşit var.

2. Yeşilköy sosyete pazarı

Ünlü markaların kaliteli ürünlerine burada bulabilirsiniz. İstanbul'un en iyi pazarlarından biri olan Yeşilköy pazarı, Çarşamba günleri yerli ve yabancı birçok kişinin akınına uğruyor. Pazar girişinde alışveriş arabası tahsis edilen tek pazar. Yolunuz Yeşilköy'e düşerse muhakkak uğrayın.

3. Bakırköy pazarı

İstanbul'un en eski ve büyük pazarlarından biri. Aradığınız her ürünü burada bulmanız mümkün. Sokak sokak ayrılan pazarda, kalabalıkta kaybolmamak için kendinize dikkat edin. Cumartesi kurulan pazara giderken rahat ayakkabılar giymeyi ihmal etmeyin.

4. Beşiktaş pazarı

Cumartesi kurulan bir diğer pazar da Beşiktaş semtinde kuruluyor. Çok uygun fiyatlara torbalar dolusu alışveriş yapabilirsiniz. Vintage ürünlere bile rastlamanız mümkün.

5. Fındıkzade pazarı

Cuma günleri kurulan pazarda, mağaza kalitesinde ürünler bulabilirsiniz. Gezerken sıkılmaz, çeşit çeşit marka ve modelleri ucuza bulabilirsiniz.

6. Erenköy pazarı

Bu pazar diğer pazarla göre daha pahalı. Kaliteli çantalar bulabileceğiniz yer. Küçük ve gezmesi zevkli bir pazar olan Erenköy pazarı, Perşembe günleri kuruluyor.

7. Feneryolu pazarı

Sebze, meyve, kıyafet ne arasanız var. Diğer pazarlara nazaran daha az kalabalık ve nezih. Pazartesi günleri kurulan pazarda, esnaflık kültürü hala yaşatılıyor.

8. Bomonti bit pazarı

Muhteşem bir hafta sonu geçirmek için ideal bir yer. Birbirinden ilginç objeler bulabilir, Gezmek için iyi bir alternatif fakat popüler olunca fiyatla bir hayli arttı. Ucuz bulabileceğiniz şeyler, kitaplar.

Yorumlar

YORUM YAZ