Eski malzemeler kıyafete dönüştü

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Jörn Fröchlich, kullanılmayan havlu ve perdeleri kıyafete dönüştürüyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Jörn Fröchlich, kullanılmayan havlu ve perdeleri kıyafete dönüştürüyor. Fröchlich, her yıl bahar temizliği yaptığını, kullanılmayan eşyaların zamanla büyük birikintiler oluşturduğunu belirterek, "Çok fazla eşya biriktiriyoruz. Her bahar temizlik yapıyorum. Zamanla kullanmadığımız eşyaları ne yapacağımızı bilmiyoruz. Ben de geri dönüşüme dikkat çekmek, atık malzemelerden giyilebilir, yeni ve şık ürünler üretebileceğimizi göstermek istedim" dedi.

Yastık kılıfı çok şık bluza dönüşebiliyor

Fröchlich, 20'yi aşkın yeni kıyafet tasarladığını ve bunların 23 Mart'ta Park Myvia'da gerçekleştirilecek Defile Bahar'da sergileneceğini söyledi. Bu yılın modasında vücudu saran değil rahat kıyafetlerin tercih edildiğini belirten Fröchlich, "Günümüzde insanlar rahat edecekleri kıyafetleri de tercih ediyor. Yaptığım bahar temizliğinde hiçbir parçayı atmıyorum. Onları şekillendiriyorum. Biraz daha rahat kıyafetler oluşturuyorum. Sürdürülebilirlik anlayışını yaşamımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Eskiden yastık kılıfı şimdi çok şık bir bluza dönüşebiliyor” diye konuştu.

Yorumlar

YORUM YAZ