Esans yağlarla eviniz mis gibi koksun

Çok sevdiğiniz bitkilerin yağını kullanarak evinizin muhteşem kokmasını sağlamaya ne dersiniz?

Güzel kokan bir ev insanın mutlu olması için yeterlidir. Çünkü bütün günün yorgunuğu, sokağın ve insanların kötü kokusu üzerindeyken eve girip o muhteşem kokularla sanki kırlarda dolaşıyormuş gibi hissetmeyi kim istemez ki? Siz de güzel kokan evinizde biraz huzur bulmak istiyorsanız bu haberimiz tam size göre!

Sevdiğiniz kokuları tercih edin

Öncelikle sevdiğiniz ve sizi rahatlatan kokuları tercih edin. Daha sonra bu 3 yöntem ile evinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz...

Elektirik süpürgenize damlatın

Su filtreli elektirik süpürgenizin içindeki suya birkaç damla esans yağ damlatırsanız, evinizi süpürdüğünüz zaman bütün eviniz menekşe (ya da siz hangisini tercih ederseniz öyle) kokacaktır.

Sobanın/ kalorifer peteğinin üstüne damlatın

Evinizde yanar halde bulunan soba/kalorifer peteğinin üstüne esans yağları damlatın. Yoğun bir koku elde etmek istiyorsanız miktarı çoğaltabliirsiniz. Bu yöntem aslında büyüklerimizin eskiden soba üzerine portakal ya da mandalina kabuğu koymasına benziyor.

Vantilatörün ön kısmına sürün

Bir fırça yardımıyla vantilatörünüzün önünde bulunan demir kısmına sürün. Vantilatörünüzü her açışınızda eviniz kır bahçesi gibi kokacaktır!

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ